Dymistin příbalový leták

Dymistin

Dymistin je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: azelastin hydrochlorid a flutikason propionát.

Azelastin hydrochlorid je antihistaminikum, které se používá k léčbě alergické rýmy (alergického rinitidy). Působí blokováním účinků histaminu, který je zodpovědný za alergické symptomy, jako je svědění, kýchání, rýma a zarudnutí očí.

Flutikason propionát je kortikosteroid, který má protizánětlivé účinky. Používá se k potlačení zánětlivých reakcí v nosní sliznici a snižuje otok a zánět spojený s alergickou rýmou.

Kombinace azelastinu hydrochloridu a flutikasonu propionátu v přípravku Dymistin je určena k léčbě symptomů alergické rýmy u dospělých. Může pomoci snížit otok, svědění, kýchání a rýmu spojenou s alergiemi.

Dávkování a režim léčby Dymistinem se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách a příznacích. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a informace uvedené na příbalovém letáku.

Vedlejší účinky Dymistinu mohou zahrnovat podráždění nosní sliznice, suchost nebo pálení nosu, nevolnost nebo nepríjemný pocit v ústech. Je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud se objeví vážné nežádoucí účinky nebo pokud se symptomy nezlepšují.

Mějte na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuje se vždy řídit pokyny lékaře nebo farmaceuta a dodržovat předepsanou dávku a režim léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Dymistin a k čemu se používá

Přípravek Dymistin obsahuje dvě léčivé látky: azelastin-hydrochlorid a flutikason-propionát.

  • Azelastin-hydrochlorid patří do skupiny léků nazývaných antihistaminika. Antihistaminika působí tak, že brání účinkům látek, jako je histamin, které tělo tvoří při alergické reakci – tím zmírňují příznaky alergické rýmy.
  • Flutikason-propionát patří do skupiny léků nazývaných kortikosteroidy, které snižují zánět. Dymistin se používá ke zmínění příznaků středně závažné až závažné sezónní a celoroční alergické rýmy, pokud samotné intranasální (nosní cestou podávané) antihistaminikum či samotný kortikosteroid nemá dostatečný účinek.

Sezónní a celoroční alergická rýma je alergická reakce na látky jako pyl (senná rýma), roztoči, plísně, prach či domácí zvířata.

Dymistin zmírňuje příznaky alergie, např. rýmu, kapání z nosu, kýchání a svědění v nose nebo ucpaný nos.

Aktuální příbalový leták Dymistin

Napsat komentář