Furon příbalový leták

Furon

Přípravek Furon obsahuje Furosemid, což je léčivá látka používaná jako diuretikum. Je používán k léčbě různých stavů, jako je hypertenze (vysoký krevní tlak), edém (otoky) způsobený srdečním selháním, hepatální cirhózou nebo renální dysfunkcí, a také ke zlepšení močení u pacientů s akutním onemocněním ledvin nebo selháním ledvin.

Furosemid působí tím, že zvyšuje močení a odstraňuje nadbytečnou tekutinu a soli z těla. Působí na buňky v ledvinách, které zvyšují vylučování sodíku, chloridu a vody z moči.

Dávkování a režim užívání furosemidu by měly být stanoveny a sledovány podle pokynů lékaře. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením užívání furosemidu, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí.

Furosemid by měl být užíván pouze na lékařský předpis a pod dohledem lékaře. Pouze on může poskytnout správné informace o dávkování, nežádoucích účincích a případných kontraindikacích, v souladu s vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Furon a k čemu se používá

Přípravek Furon obsahuje furosemid, který patří mezi kličková diuretika (močopudné látky) a brání zpětnému vstřebávání sodíku, draslíku a chloridů v ledvinách. Výsledkem je zvýšené vylučování těchto minerálů s vodou. Zvyšuje se rovněž vylučování hořčíku a vápníku. Furosemid patří mezi nejúčinnější diuretika.

Přípravek Furon se užívá k léčbě stavů spojených s otoky, které vyžadují rychlou léčebnou odpověď, a které nereagují na mírněji účinná diuretika (např. plicní edém, chronické srdeční selhávání, chronické selhávání ledvin, jaterní cirhóza). Přípravek Furon může být užíván při léčbě vysokého krevního tlaku v kombinaci s jinými léky užívanými k léčení této nemoci.

Přípravek Furon mohou užívat dospělí i děti od 3 let.

Aktuální příbalový leták Furon

Napsat komentář