Kalnormin příbalový leták

Kalnormin

Kalnormin je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího aktivní látku s obsahem vápníku a hořčíku. Je předepisován jako doplněk stravy pro prevenci a léčbu nedostatku vápníku a hořčíku v těle.

Vápník a hořčík jsou minerály důležité pro správnou funkci těla. Vápník je klíčový pro zdraví kostí a zubů, podporuje srážlivost krve a podílí se na svalové funkci. Hořčík je nezbytný pro normální funkci svalů a nervového systému, metabolismus energie a tvorbu proteinů.

Kalnormin je dostupný ve formě tablet nebo prášku a je určen k perorálnímu (ústnímu) užívání. Dávkování a režim užívání by měly být stanoveny a sledovány podle pokynů lékaře nebo dle doporučení na obalu.

Je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením užívání Kalnorminu, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí.

Kalnormin by měl být užíván jako součást vyvážené stravy a životního stylu a neměl by nahrazovat zdravou a pestrou stravu. Je také důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat maximální denní příjem minerálů.

Příbalový leták

Co je Kalnormin a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Kalnormin je chlorid draselný. Draslík je minerál, který se nachází v řadě potravin a který je nezbytný pro správnou funkci Vašeho těla. Při vhodném dávkování udržuje Kalnormin potřebnou hladinu draslíku v buňkách i v tělních tekutinách a pomáhá udržovat iontovou rovnováhu.

Váš lékař Vám předepsal Kalnormin pro předcházení nebo léčbu poklesu hladiny draslíku ve Vaší krvi. Nízké hladiny draslíku mohou být způsobeny některými onemocněními, těžkými nebo dlouhotrvajícími průjmy či zvracením, některými chirurgickými zákroky, užíváním některých léků, nedostatkem draslíku ve stravě a podobně.

Kalnormin jsou tablety s prodlouženým uvolňováním. Draslík se z nich ve střevě uvolňuje pozvolna, a tak zůstává koncentrace volné draselné soli v trávicím ústrojí nízká. Tím se předchází nepříznivým účinkům, jaké mají na žaludek a střevo draselné soli v prášku anebo v roztoku.

Aktuální příbalový leták Kalnormin

Napsat komentář