Helicid příbalový leták

Helicid

Helicid je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku omeprazol. Omeprazol je lék patřící do skupiny protonových pumpových inhibitorů (PPI), které se používají k úlevě od příznaků gastroezofageální refluxní choroby (GERD), vředů žaludku a dvanáctníku a jiných stavů spojených s nadměrnou tvorbou žaludeční kyseliny. PPI blokují enzym nazývaný protonová pumpa v žaludečních buňkách, což snižuje tvorbu žaludeční kyseliny.

Helicid je jednou z obchodních značek, pod kterými se omeprazol prodává na trhu. Je důležité si uvědomit, že použití léků by mělo být v souladu s pokyny a doporučeními lékaře, protože pouze on může posoudit vhodnost léčby vzhledem k individuálním potřebám a zdravotnímu stavu pacienta.

Příbalový leták

Co je přípravek Helicid a k čemu se používá

Přípravek Helicid obsahuje léčivou látku omeprazol. Omeprazol patří do skupiny léčiv nazývaných „inhibitory protonové pumpy“. Účinkují tak, že snižují množství kyseliny, která se tvoří ve Vašem žaludku. Přípravek Helicid se používá k léčbě následujících stavů:

U dospělých

  • Refluxní choroba jícnu (GERD). Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.
  • Vředy horní části tenkého střeva (duodenální vředy) nebo žaludku (žaludeční vředy).
  • Vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud máte toto onemocnění, lékař Vám může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.
  • Vředy, které jsou způsobeny užíváním léčiv označovaných jako „nesteroidní protizánětlivé léky“ (NSAID). Přípravek Helicid lze podávat, aby se zabránilo tvorbě vředů, když užíváte NSAID.
  • Nadměrná tvorba žaludeční kyseliny způsobená nádorem slinivky břišní (Zollinger-Ellisonův syndrom).

U dětí

Děti od 1 roku a s tělesnou hmotností 10 kg a vyšší
  • Refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.

U dětí mohou příznaky zahrnovat i návrat žaludečního obsahu do úst (regurgitace), nucení na zvracení (zvracení) a pomalé přibývání na váze.

Děti od 4 roků a dospívající
  • Vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud má Vaše dítě tuto infekci, lékař mu může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.

Aktuální příbalový leták Helicid

Napsat komentář