Omeprazol příbalový leták

Omeprazol

Omeprazol je lék, který patří do skupiny nazývané inhibitory protonové pumpy (IPP). Tento lék je používán k léčbě řady zažívacích potíží spojených s přílišným množstvím žaludeční kyseliny. Patří mezi nejčastěji předepisované léky na předpis na celém světě.

Omeprazol působí tím, že snižuje tvorbu žaludeční kyseliny, což pomáhá při léčbě stavů, jako je gastroezofageální refluxní choroba (GERD), vředy žaludku a dvanáctníku nebo přebytečná kyselina v žaludku, která způsobuje pálení žáhy. Inhibuje enzym nazývaný protonová pumpa, který produkuje žaludeční kyselinu, a tím snižuje její množství.

Omeprazol je dostupný ve formě tablet a kapslí a je obvykle užíván perorálně. Může být předepsán na krátkodobé nebo dlouhodobé užívání, v závislosti na závažnosti příznaků a diagnóze lékaře. Důležité je přesně dodržovat doporučení a pokyny od lékaře ohledně dávkování a délky léčby.

Je důležité si uvědomit, že omeprazol je lék na předpis a měl by být užíván pouze pod dohledem lékaře. Před zahájením užívání omeprazolu je důležité se poradit s lékařem a informovat ho o jakýchkoli stávajících zdravotních problémech nebo případných alergiích na léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Omeprazol Teva Pharma a k čemu se používá

Přípravek Omeprazol Teva Pharma obsahuje léčivou látku omeprazol. Ten patří do skupiny léčiv nazývaných „inhibitory protonové pumpy“. Účinkují tak, že snižují množství kyseliny, která se tvoří
ve Vašem žaludku. Přípravek Omeprazol Teva Pharma se používá k léčbě následujících stavů:

U dospělých

  • refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.
  • vředy horní části tenkého střeva (duodenální vředy) nebo žaludku (žaludeční vředy).
  • vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud máte toto onemocnění, lékař Vám může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.
  • vředy, které jsou způsobeny užíváním léčiv označovaných jako „nesteroidní protizánětlivé léky“ (NSAIDs). Omeprazol Teva Pharma lze podávat, aby se zabránilo tvorbě vředů, když užíváte NSAIDs.
  • nadměrná tvorba žaludeční kyseliny způsobená růstem slinivky břišní (Zollinger- Ellison syndrom).

U dětí

Děti od 1 roku věku a s hmotností vyšší než 10 kg
  • refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.

U dětí mohou příznaky zahrnovat i návrat žaludečního obsahu do úst (regurgitace), nucení na zvracení (zvracení) a pomalé přibývání na váze.

Děti od 4 let věku a dospívající
  • vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud má Vaše dítě tuto infekci, lékař mu může předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.

Aktuální příbalový leták Omeprazol

Napsat komentář