Infadolan příbalový leták

Infadolan

Infadolan je léčivý přípravek obsahující kombinaci vitamínu A a vitamínu D2. Je dostupný ve formě masti a je určen k péči o pokožku. Vitamin A (retinol) podporuje regeneraci pokožky a má protizánětlivé účinky, zatímco vitamin D2 (ergocalciferolum) podporuje zdraví pokožky a kostí.

Infadolan se často používá k ošetření suché, popraskané nebo poškozené pokožky, jako je například po slunečním spálení nebo při podráždění způsobeném větrem nebo chladem. Také se může používat k péči o popraskané rty nebo v oblasti plenek u kojenců.

Přesné dávkování a délku používání Infadolanu by měl určit lékař nebo dodržujte pokyny uvedené na příbalovém letáku. Před použitím Infadolanu je důležité se poradit se svým lékařem a přečíst si příbalový leták.

Příbalový leták

Co je Infadolan a k čemu se používá

Infadolan je mast pro zevní použití obsahující vitamin A a vitamin D2 v bezvodém masťovém základu, vhodná k urychlení hojení a obnovy pokožky na postiženém místě.

Infadolan se používá na neinfikované drobné rány, oděrky, popáleniny I. stupně, na suchou popraskanou kůži, na trhliny v kožních rýhách. Přípravek je zvláště vhodný k promazávání suché pokožky u chronických ekzémů či onemocnění kůže, u pacientů s atopickou dermatitidou, a dále k prevenci opruzení u dětí a dospělých.

Na doporučení lékaře se přípravek používá k léčbě bércových vředů (k urychlení epitelizace, hojení vředů, které mají čistou, neinfikovanou spodinu) nebo proleženin.

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající, děti od novorozeneckého věku, pro těhotné i kojící ženy.

Aktuální příbalový leták Infadolan

Napsat komentář