Belogent příbalový leták

Belogent

Belogent je léčivý přípravek obsahující kombinaci betamethasonu (kortikosteroidního hormonu) a gentamicinu (antibiotika). Je k dispozici ve formě masti nebo krému a je určen k léčbě různých kožních onemocnění, jako jsou záněty kůže, ekzémy, dermatitidy, lupénka a alergické reakce. Betamethason pomáhá snižovat zánět, svědění a otoky na kůži, zatímco gentamicin má antibiotické účinky a pomáhá eliminovat bakteriální infekce.

Přesné dávkování a délku používání Belogentu by měl určit lékař nebo dodržujte pokyny uvedené na příbalovém letáku. Je důležité se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem před použitím Belogentu a dodržovat přesné pokyny týkající se jeho použití.

Příbalový leták

Co je přípravek Belogent a k čemu se používá

Přípravek Belogent obsahuje kombinaci betamethasonu a gentamicinu. Betamethason je léčivá látka, která patří do skupiny léčiv nazývaných lokální kortikosteroidy. Tato léčiva se aplikují na povrch kůže a zmírňují zčervenání a svědění způsobené kožními onemocněními. Gentamicin je antibiotikum, které při lokálním používání léčí bakteriální infekce kůže.

Belogent je určen k léčbě kožních onemocnění, které byly infikovány bakteriemi, nebo existuje-li riziko infekce, včetně ekzémů, dermatitid a lupénky.

Ekzém je časté kožní onemocnění, jeho příznakem je zarudnutí a svědění kůže. Dermatitida je zánětlivé onemocnění kůže. Psoriáza je kožní onemocnění, při kterém vznikají na loktech, kolenou, ve kštici a na dalších částech těla růžová, šupinatá a svědivá ložiska.

Přípravek je možné používat u dospělých, dospívajících a dětí od 1 roku věku.

Aktuální příbalový leták Belogent

Napsat komentář