Kalium chloratum příbalový leták

Kalium chloratum

Kalium chloratum je chemická sloučenina, která se používá jako léčivo v homeopatii a biochemii. Je známá také pod názvem draselná sůl chlorovodíku. V homeopatii se používá jako jedno z tzv. Schüsslerových solí, což jsou minerály nebo minerální soli používané k podpoře zdraví a léčbě různých onemocnění.

Kalium chloratum se v homeopatii tradičně používá jako lék na záněty sliznic, zejména v případech suchého a svědivého kašle, zánětu krku, rýmy a zánětů spojivek. Také se může používat při akné, ekzémech a dalších kožních problémech.

Je důležité poznamenat, že v homeopatii jsou léky připravovány výraznou ředěním a dynamickým zpracováním, takže obsahují velmi malé množství původní látky. Jejich mechanismus působení není zcela objasněn a jejich účinnost je předmětem diskuzí a kontroverzí mezi lékaři a vědci.

Před použitím jakéhokoli homeopatického léku, včetně kalium chloratum, je vždy důležité konzultovat s lékařem nebo homeopatem, zejména pokud máte závažný zdravotní problém nebo užíváte jiné léky. Lékař nejlépe posoudí, zda je vhodné použít homeopatický přípravek jako součást vaší léčby.

Příbalový leták

Co je Kalium chloratum BIOMEDICA a k čemu se používá

Kalium chloratum BIOMEDICA je přípravek obsahující draslík.

Draslík (kalium) je základní součástí tělesných tekutin, je hlavním vnitrobuněčným kationtem, má významnou úlohu při mnoha fyziologických pochodech, důležitých pro správnou činnost nervového systému, svalstva, při udržování normálních funkcí srdce a ledvin.

Přípravek se užívá k předcházení a léčbě nedostatku draslíku při zvýšených ztrátách draslíku močí: při podávání některých diuretik (léčiva, která zvyšují tvorbu a vylučování moči), při některých onemocněních ledvin, kde je zvýšená tvorba moče, při dlouhodobé léčbě vysokými dávkami kortikosteroidů (hormony kůry nadledvin), při primárním a sekundárním hyperaldosteronizmu (zvýšená tvorba hormonu aldosteronu v kůře nadledvin).

Předcházení a léčba nedostatku draslíku způsobeného při ztrátách draslíku zažívacím ústrojím: zvracení a průjmy, dlouhodobé používání projímadel, odsávání žaludečního obsahu. Nedostatečný přísun draslíku potravou, přechodné hladovění, nevhodné redukční diety apod.

Aktuální příbalový leták Kalium chloratum Biomedica

Napsat komentář