Spiolto Respimat příbalový leták

Spiolto Respimat

Spiolto Respimat je léčivý přípravek, který kombinuje dvě účinné látky: tiotropium bromid a olodaterol. Je určen pro inhalaci a používá se k léčbě chronické obstrukční plicní nemoci (COPD).

Tiotropium bromid je anticholinergní léčivo, které působí na receptory v plicích, snižuje křeče svalů a zlepšuje průtok vzduchu. Olodaterol je dlouhodobě působící beta2-agonista, který rozšiřuje průdušky a usnadňuje dýchání.

Spiolto Respimat se obvykle podává ve formě inhalace jednou denně. Dávkování a režim užívání se určuje individuálně na základě zdravotního stavu pacienta a pokynů lékaře. Je důležité dodržovat přesné dávkování a frekvenci užívání předepsanou lékařem.

Před použitím Spiolto Respimat je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké alergie, jste těhotná nebo kojíte, nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky Spiolto Respimat mohou zahrnovat sucho v ústech, bolesti hlavy, palpitace, křeče svalů nebo podráždění hrdla.

Spiolto Respimat je dostupný pouze na lékařský předpis. Je důležité konzultovat s lékařem před zahájením léčby a pravidelně se kontrolovat, aby se sledovalo dosažení a udržení optimálního účinku léčby a případně prováděly úpravy dávkování.

Příbalový leták

Co je přípravek Spiolto Respimat

Spiolto Respimat obsahuje dvě léčivé látky nazývané tiotropium a olodaterol. Ty patří do skupiny léků nazývaných bronchodilatancia s dlouhodobým účinkem. Tiotropium patří do podskupiny anticholinergik; olodaterol patří do podskupiny beta2-agonistů s dlouhodobým účinkem.

Aktuální příbalový leták Spiolto Respimat

Napsat komentář