Ketokonazol příbalový leták

Ketokonazol

Ketokonazol je antifungální léčivo používané k léčbě infekcí způsobených plísněmi. Patří do skupiny léků nazývaných imidazolová antifungální léčiva. Ketokonazol funguje tím, že narušuje růst a množení plísní, které způsobují infekce.

Ketokonazol se často používá k léčbě plísňových infekcí kůže, vlasů, nehtů a sliznic, včetně kandidózy (plísňové infekce sliznice úst a dutiny), dermatofytóz (kožní infekce způsobené plísněmi) a pityriasis versicolor (infekce kůže způsobená plísní Malassezia).

Léčivo je dostupné ve formě krému, šamponu, masti nebo tablet. Přesné dávkování a délka léčby závisí na typu infekce a váš lékař vám poskytne přesné pokyny ohledně používání ketokonazolu.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře a pečlivě si přečíst příbalový leták přiložený k léčivu. Ketokonazol může vyvolávat vedlejší účinky, jako jsou svědění, zarudnutí, suchá kůže nebo pálení. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo se vaše příznaky nezlepší, měli byste kontaktovat lékaře.

Příbalový leták

Co je přípravek Ketokonazol Dr.Max a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Ketokonazol Dr.Max je ketokonazol, který se používá k léčbě kožního onemocnění způsobeného plísněmi nebo kvasinkami. Lék působí místně v povrchové vrstvě kůže a neproniká do organismu.

Přípravek Ketokonazol Dr. Max se používá k léčbě:

  • lupovitosti (olupování kůže vlasaté části hlavy v podobě bílých šupinek);
  • seboroické dermatitidy (červenohnědé skvrny se žlutými nebo bělavými šupinkami) pokožky hlavy.

Přípravek Ketokonazol Dr. Max je určen pro dospívající a dospělé.

Aktuální příbalový leták Ketokonazol Dr.Max

Napsat komentář