Ibumax příbalový leták

Ibumax

Ibumax je obchodní název pro léčivo obsahující účinnou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které mají protizánětlivé, analgetické (protibolestné) a antipyretické (snižující horečku) účinky.

Ibumax se používá k úlevě od bolesti a snížení zánětu při různých stavech, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolest, menstruační bolesti, bolesti svalů a kloubů, nachlazení a horečka. Je také indikován pro krátkodobou symptomatickou léčbu bolestivého zánětu osteoartrózy (degenerativní onemocnění kloubů) a revmatoidní artritidy.

Dávkování Ibumaxu a délka léčby se mohou lišit v závislosti na věku, indikaci a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat doporučení lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku.

Před použitím Ibumaxu se vždy poraďte s lékařem, abyste získali přesné informace o tom, jak a kdy ho užívat a zda je pro vás vhodný a bezpečný.

Příbalový leták

Co je IBUMAX a k čemu se užívá

Přípravek IBUMAX patří do skupiny léků nazývaných antiflogistika, analgetika, antipyretika (léky k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Léčivá látka ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí.

Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Přípravek IBUMAX se užívá při mírné až středně silné bolesti, např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění pohybového ústrojí jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.

V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů včetně páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí nebo revmatizmu měkkých tkání pohybového ústrojí projevujícím se bolestí a omezením pohybu (např. tenisový loket, zmrzlé rameno) se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Aktuální příbalový leták Ibumax

Napsat komentář