Prednison příbalový leták

Prednison

Prednison je kortikosteroidní léčivá látka, která patří do skupiny kortikosteroidů. Jedná se o syntetickou variantu hormonu kortizolu, který je přirozeně produkován v nadledvinách.

Prednison má široké spektrum účinků na tělo, včetně protizánětlivého, imunosupresivního (tlumícího imunitní systém), antialergického a imunomodulačního účinku. Je často předepisován k léčbě různých stavů, včetně:

  1. Zánětlivých stavů: Prednison se používá k léčbě zánětlivých onemocnění, jako je revmatoidní artritida, lupus erythematodes, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida a další.
  2. Alergie: Při alergických reakcích, jako jsou astma, alergický rýma, kopřivka a alergické kožní reakce, může být prednison předepsán ke snížení zánětu a potlačení imunitní reakce.
  3. Imunosuprese: Prednison se používá k potlačení imunitního systému po transplantaci orgánů, aby se zabránilo odmítnutí transplantátu.
  4. Další použití: Může být také použit k léčbě nádorových onemocnění, například lymfomů, leukémií a jiných malignit, a k léčbě akutních exacerbací mnoha autoimunitních onemocnění.

Důležité je brát prednison pouze na předpis a pod dohledem lékaře. Dávkování, délka léčby a případné vedlejší účinky prednisonu se mohou lišit v závislosti na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Je důležité pečlivě dodržovat pokyny lékaře a informovat ho o všech dalších léčivech, které užíváte, abyste minimalizovali riziko interakcí.

Příbalový leták

Co je přípravek Prednison Léčiva a k čemu se používá

Přípravek Prednison Léčiva obsahuje léčivou látku prednison, která patří mezi syntetické kortikosteroidy. Kortikosteroidy jsou látky, které mají protizánětlivé účinky. Přípravek Prednison Léčiva se používá samostatně nebo v kombinaci s jinými léky k léčbě příznaků nízkých hladin kortikosteroidů. Tento přípravek se také používá při léčení některých stavů u pacientů s normální hladinou kortikosteroidů. Tyto stavy zahrnují určité typy artritidy (zánětlivého onemocnění kloubů), závažné alergické reakce, lupus (onemocnění imunitního systému, při kterém tělo napadá vlastní orgány) a některé stavy, které mají vliv na plíce, kůži, oči, ledviny, krev, štítnou žlázu, žaludek a střeva. Přípravek Prednison Léčiva se také někdy využívá k léčbě určitých typů rakoviny.

Přípravek Prednison Léčiva je určen pro dospělé a děti.

Aktuální příbalový leták Prednison

2 komentáře u „Prednison příbalový leták“

  1. To záleží co chceš pít. Jestli vodu, tak asi můžeš. I limonády asi jo. Nejlépe ale heřmánkový čaj.

Napsat komentář