Panzynorm forte-N příbalový leták

Panzynorm forte-N

Panzynorm Forte-N je léčivý přípravek, který obsahuje kombinaci enzymů nazývaných pankreatické enzymy. Tyto enzymy jsou důležité pro správnou trávení potravy a pomáhají při rozkladu bílkovin, tuků a sacharidů ve střevě.

Panzynorm Forte-N se obvykle používá u pacientů s nedostatečnou funkcí pankreatu, což může být způsobeno různými podmínkami, včetně pankreatické nedostatečnosti, cystické fibrózy, zánětu slinivky břišní nebo chirurgických zákroků na trávicím systému.

Tento přípravek pomáhá nahradit nedostatek pankreatických enzymů, což usnadňuje trávení potravy a vstřebávání živin. Přesné dávkování a použití Panzynorm Forte-N by měl být stanoven a sledován lékařem. Je důležité dodržovat předepsaný režim léčby a informovat lékaře o všech ostatních léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních potížích.

Při užívání Panzynorm Forte-N se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou zažívací obtíže, průjem, alergické reakce nebo změny hladiny elektrolytů v těle. Pokud máte jakékoli obavy nebo otázky týkající se tohoto léku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Příbalový leták

Co je přípravek Panzynorm forte-N a k čemu se používá

Jak Panzynorm forte-N působí

Přípravek Panzynorm forte-N obsahuje vysoce aktivní přirozené enzymy slinivky břišní: lipázu, amylázu a proteázu. Tyto látky jsou obvykle uvolňovány během jídla a pomáhají rozložit a strávit jednotlivé složky potravy. Lipáza umožňuje trávení tuků, amyláza trávení uhlohydrátů a proteáza se účastní trávení bílkovin.

Hlavní složky přípravku Panzynorm forte-N jsou vepřového původu a jsou velmi podobné těm, které jsou produkovány lidským organismem. Tablety mají obal, který je odolný vůči žaludeční kyselině a tak jsou enzymy uvolňovány v tenkém střevě, kde působí a nahrazují chybějící enzymy, které nejsou produkovány slinivkou břišní.

Kdy se Panzynorm forte-N užívá

Přípravek Panzynorm forte-N se používá při nedostatečném vylučování trávicích šťáv břišní slinivkou. Nedostatečná funkce slinivky břišní je charakterizována zhoršeným trávením, poruchou vstřebávání, nedostatkem živin a břišními obtížemi. Přípravek Panzynorm forte-N se používá na doporučení lékaře při léčbě poruch trávení v důsledku porušení tvorby trávicích šťáv břišní slinivkou v důsledku: vleklého zánětu slinivky břišní, při vrozené poruše žláz s vnitřním vyměšováním (cystická fibróza), stavech po chirurgickém zákroku na slinivce břišní, při poruchách trávení v důsledku operačních výkonů na žlučových cestách, žaludku a tenkém střevě a u nemocných s nádorovým onemocněním.

Po poradě s lékařem je přípravek Panzynorm forte-N také vhodný před použitím diagnostických zobrazovacích metod (rentgenu, ultrazvuku) pro omezení střevní plynatosti.

Přípravek Panzynorm forte-N může být také používán bez doporučení lékaře při obtížích z dietních chyb (které se projeví plynatostí, nadmutím břicha a pocitem sytosti po požití těžko stravitelných rostlinných, tučných nebo neobvyklých jídel).

Přípravek je určený pro dospělé a dospívající od 15 let.

Aktuální příbalový leták Panzynorm forte-N

Napsat komentář