Allergodil Forte příbalový leták

Allergodil Forte

Allergodil Forte je léčivý přípravek obsahující účinnou látku azelastin hydrochlorid. Je k dispozici ve formě nosního spreje a slouží k léčbě alergické rýmy (senné rýmy) u dospělých a dětí ve věku 6 let a starších.

Azelastin je antihistaminikum, které působí na blokování histaminových receptorů, čímž snižuje příznaky alergické rýmy, jako jsou svědění nosu, kýchání, rýma a ucpaný nos. Allergodil Forte také pomáhá snižovat zánět nosní sliznice spojený s alergií.

Používání Allergodil Forte by mělo být podle pokynů lékaře nebo uvedených na příbalovém letáku. Obvyklá dávka je 1 dávka (1 stisk) do každé nosní dírky dvakrát denně. Je důležité nevyužívat větší dávku než je doporučeno a vyhýbat se dlouhodobému užívání bez konzultace s lékařem.

Při užívání Allergodil Forte se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je pálení nebo podráždění nosu, hořící pocit, suchost nebo změny chuti. Pokud se vedlejší účinky vyskytnou nebo zhorší, měli byste kontaktovat svého lékaře.

Před zahájením užívání Allergodil Forte se poraďte se svým lékařem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je Allergodil Forte a k čemu se používá

Allergodil Forte obsahuje azelastin-hydrochlorid, který patří do skupiny léků nazývaných antihistaminika (přípravky k léčbě alergie). Antihistaminika působí tak, že brání účinkům histaminu, který tělo produkuje jako součást alergické reakce.

Allergodil Forte se používá k léčbě alergické rýmy u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Jedná se o alergickou reakci na látky, jako jsou například pyl, roztoči z domácího prachu nebo zvířecí chlupy. Obvykle se projevuje rýmou, kýcháním, svěděním nebo ucpaným nosem. Allergodil Forte pomáhá kontrolovat tyto příznaky.

Aktuální příbalový leták Allergodil Forte

Napsat komentář