Fotil Forte příbalový leták

Fotil Forte

Fotil Forte je léčivý přípravek, který obsahuje kombinaci dvou účinných látek: pilokarpin hydrochlorid a timolol maleát. Tato kombinace je často používána pro léčbu glaukomu (zelený zákal), což je oční onemocnění spojené s zvýšeným nitroočním tlakem.

Pilocarpin hydrochlorid je léčivo, které stimuluje kontrakci očního svěrače a zvyšuje odtok tekutiny z oka, čímž snižuje nitrooční tlak. Timolol maleát patří do skupiny léků nazývaných beta-blokátory. Působí na snížení produkce oční tekutiny a také pomáhá snižovat nitrooční tlak.

Přesné dávkování a použití Fotil Forte by měl být stanoven a sledován očním lékařem. Je důležité dodržovat předepsaný režim léčby a informovat lékaře o všech ostatních léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních potížích.

Je důležité si uvědomit, že poskytnuté informace jsou obecné a nenahrazují konzultaci s očním lékařem. Pouze oční lékař může přesně určit nejvhodnější léčebný režim pro váš konkrétní případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Fotil a Fotil Forte a k čemu se používá

Fotil a Fotil Forte obsahují léčivé látky timolol a pilokarpin. Tento přípravek je určen pro léčby dospělých pacientů postižených glaukomem a glaukomem kombinovaným se zvýšením nitroočním tlakem tak, kde se vyžaduje kombinovaná terapie s timololem a pilokarpinem.

Kombinací pilokarpinu a timololu v jedné kapce dojde ke snížení nitroočního tlaku. Působení pilokarpinu a timololu na snižování tlaku je zprostředkováváno prostřednictvím různých mechanismů a navzájem se zesiluje.

Timolol snižuje množství tekutiny vytvářené v oku a pilokarpin zlepšuje odtok tekutiny z oka. Po vkápnutí očních kapek Fotil a Fotil Forte do oka dojde k poklesu zvýšeného stejně jako normálního nitroočního tlaku bez ohledu na to, zda je provázen glaukomem či nikoliv.

Fotil a Fotil Forte se obvykle používají pro úvodní léčbu glaukomu.

Aktuální příbalový leták Fotil Forte

Napsat komentář