Septolete menthol příbalový leták

Septolete menthol

Septolete menthol je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku benzalkonii chloridum. Jedná se o antiseptikum s protizánětlivým účinkem, které se používá k ošetření infekcí a zánětů v ústní dutině a krku.

Benzalkonii chloridum působí proti různým druhům bakterií a virů. Pomáhá ničit a potlačovat mikroorganismy, čímž snižuje zánět a riziko infekce. Menthol, který je přítomen v přípravku Septolete menthol, poskytuje osvěžující a mírně znecitlivělý účinek.

Septolete menthol je dostupný ve formě ústního roztoku nebo pastilek. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Obvykle se používá k oplachování úst nebo k pomalému rozpouštění pastilek v ústech.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a časový rozvrh užívání Septolete menthol. Při správném použití by se měly minimalizovat nežádoucí účinky. Před použitím Septolete mentholu nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septolete menthol a k čemu se používá

Pastilky Septolete menthol obsahují benzalkonium-chlorid, který působí jako antiseptický prostředek a ničí řadu bakterií a některé kvasinky.

Pastilky Septolete menthol působí přímo proti mikroorganismům způsobujícím infekci (patogeny), zabraňují rozšíření infekce a účinně snižují potíže při infekcích a zánětlivých onemocněních úst a krku.

Septolete menthol pastilky jsou určené:

  • k lokální léčbě infekce mírného stupně v ústní dutině a hltanu (zánět hltanu, zánět hrtanu), která se projevuje bolestí či pálením v krku, otokem, zahleněním, zarudnutím hrdla, chrapotem nebo dráždivým kašlem
  • při zánětu dásní a ústní sliznice (gingivitida, stomatitida).

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Septolete Menthol

Napsat komentář