Septolete D příbalový leták

Septolete D

Septolete D je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku benzalkonii chloridum. Jedná se o antiseptikum, které se používá k ošetření infekcí a zánětů v ústní dutině a krku.

Benzalkonii chloridum působí proti různým druhům bakterií a mikroorganismů. Má antiseptické a antimikrobiální účinky, které pomáhají snižovat růst bakterií a zánětlivé procesy v ústech a krku.

Septolete D je dostupný ve formě ústního roztoku nebo spreje. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Obvykle se používá k oplachování úst nebo k aplikaci na postiženou oblast.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a časový rozvrh užívání Septolete D. Při správném použití by se měly minimalizovat nežádoucí účinky. Před použitím Septolete D nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septolete D a k čemu se používá

Pastilky Septolete D obsahují benzalkonium-chlorid, který má antiseptický účinek, tj. ničí mnohé typy bakterií a některé druhy kvasinek. Pastilky Septolete D působí přímo na mikroorganismy způsobující onemocnění úst a hltanu. Zabraňují rozšíření infekce a účinně zmírňují obtíže spojené s onemocněním ústní dutiny a hltanu.

Pastilky Septolete D jsou určeny k lokální léčbě při:

  • mírných zánětech dutiny ústní a hltanu, které se projevují bolestí či pálením v krku, otokem, zarudnutím hrdla
  • zánětech sliznice dásní a sliznice dutiny ústní, které se projevují bolestí, otokem, zarudnutím, zvýšenou citlivostí sliznice dutiny ústní nebo drobným krvácením při kontaktu s postiženým místem

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Septolete D

Napsat komentář