Siccaprotect příbalový leták

Siccaprotect

Siccaprotect je obchodní název léčivého přípravku určeného k léčbě a hydrataci suchých očí. Obsahuje účinnou látku hyaluronát sodný, který je přirozeně přítomný v očních slzách a slouží k udržování jejich správného stavu.

Hyaluronát sodný v Siccaprotectu vytváří tenký a stabilní film na povrchu oka, který zlepšuje hydrataci očního povrchu a zabraňuje vysychání. Tím se snižuje nepříjemné pocity suchosti, pálení nebo podráždění očí.

Siccaprotect je dostupný ve formě očních kapek. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Obvykle se kapka aplikuje do oka podle potřeby, v závislosti na intenzitě příznaků suchých očí.

Před použitím Siccaprotectu nebo jakéhokoli jiného léčiva pro oči se vždy poraďte se svým očním lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy spojené s očima nebo užíváte jiné oční přípravky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Siccaprotect a k čemu se používá

Siccaprotect jsou oční kapky nahrazující chybějící tekutinu normálních slz. Siccaprotect se používá k úpravě stavu při vysychání rohovky nebo spojivek při nedostatečné tvorbě slz, ať již tento nedostatek tvorby byl způsoben místními poruchami v oku anebo jako následek celkových onemocnění; také se používá při vysychání spojivkového vaku vyvolaném nedovíráním víček. Mimoto se Siccaprotect používá také ke zvlhčování oka při nošení tvrdých kontaktních čoček. Umělé slzy bývá většinou nutné používat doživotně.

Dexpanthenol, obsažený v přípravku, patří do skupiny vitaminů B. Je důležitý pro správný průběh látkové přeměny ve tkáních. Působí protizánětlivě, tiší pocit svědění a podporuje regeneraci rohovky i spojivek. Poškození těchto tkání, vyvolané nedostatkem slz, se účinkem dexpanthenolu rychle upraví a trvalé používání přípravku zamezí vzniku dalších poruch. Dexpanthenol mimoto váže vodu, a i to spolupůsobí při zvlhčování spojivkového vaku.

Zejména u starších lidí nemusí být denní potřeba dexpanthenolu vždy dostatečně pokryta jeho příjmem v potravě.

Polyvinylalkohol, obsažený v přípravku, zvyšuje vazkost (přilnavost) očních kapek a tak umožňuje vytvořit dlouhodoběji působící ochranný povlak. Stupeň kyselosti i vazkost přípravku odpovídá poměrům v normální slzné tekutině; Siccaprotect tak působí jako náhrada slz.

Přípravek je určen pro děti, dospívající i dospělé; děti však trpí poruchami tvorby slz zcela výjimečně.

Ačkoliv přípravek lze používat i bez lékařského předpisu, vždy se nejdříve o jeho používání poraďte se svým očním lékařem, který má být rovněž tak informován o podávání přípravku dítěti.

Aktuální příbalový leták Siccaprotect

Napsat komentář