Tenaxum příbalový leták

Tenaxum

Tenaxum je obchodní název pro léčivou látku rilmenidin. Rilmenidin patří do skupiny léků nazývaných centrální alfa-2 agonisté. Používá se k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze).

Rilmenidin působí tím, že stimuluje alfa-2 adrenergní receptory v mozku, což vede k jejich inhibici a snížení sympatické aktivity. To v důsledku snižuje krevní tlak a snižuje zátěž na srdce.

Dávkování Tenaxumu se stanovuje individuálně lékařem v závislosti na konkrétním stavu pacienta, závažnosti hypertenze a dalších faktorech. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a pokyny lékaře. Tenaxum je obvykle dostupný ve formě tablet.

Při užívání Tenaxumu se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, včetně ospalosti, sucho v ústech, závratě, únava, zácpa a změny srdečního rytmu. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a diskutovat o příznacích nebo nežádoucích účincích během léčby.

Nepřerušujte užívání Tenaxumu bez konzultace s lékařem, protože to může mít negativní dopady na kontrolu krevního tlaku. Před jakoukoli změnou v léčbě se poraďte se svým lékařem.

Je důležité mít na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuji se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem pro přesné pokyny týkající se užívání Tenaxumu v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je Tenaxum a k čemu se používá

Tenaxum obsahuje léčivou látku rilmenidin, která snižuje krevní tlak.

Po podání ústy se rychle vstřebává a působí po dobu 24 hodin.

Tenaxum se užívá k léčbě hypertenze (vysokého krevního tlaku) u dospělých.

Aktuální příbalový leták Tenaxum

Napsat komentář