Perindopril příbalový leták

Perindopril

Perindopril je léčivá látka patřící do skupiny ACE inhibitorů (inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu). Je předepisován k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a prevence srdečních příhod u pacientů s rizikem kardiovaskulárních komplikací.

Perindopril funguje tím, že blokuje enzym angiotenzin-konvertující enzym, který je zodpovědný za zúžení cév a zvýšení krevního tlaku. Tímto mechanismem snižuje perindopril krevní tlak a snižuje zátěž na srdce.

Dávkování perindoprilu se stanovuje individuálně lékařem na základě zdravotního stavu pacienta a závažnosti hypertenze. Je důležité dodržovat přesně předepsanou dávku a pokyny lékaře. Perindopril je obvykle dostupný ve formě tablet.

Při užívání perindoprilu se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, jako je kašel, závratě, únava, poruchy chuti k jídlu, suchý kašel a změny hladiny elektrolytů v krvi. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a diskutovat o příznacích nebo nežádoucích účincích během léčby.

Nepřerušujte užívání perindoprilu bez konzultace s lékařem, protože to může mít negativní dopady na kontrolu krevního tlaku a srdečního selhání. Před jakoukoli změnou v léčbě se poraďte se svým lékařem.

Je důležité mít na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuji se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem pro přesné pokyny týkající se užívání perindoprilu v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Perindopril ratiopharm a k čemu se používá

Léčivá látka přípravku, perindopril, patří do skupiny léčiv nazývaných inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE). Tyto přípravky rozšiřují krevní cévy, čímž vašemu srdci usnadňují jimi pumpovat krev.

Tento léčivý přípravek je určen:

  • k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze),
  • k léčbě srdečního selhání (stav, kdy srdce není schopné pumpovat dostatečné množství krve do těla podle momentální potřeby),
  • ke snížení rizika srdečních příhod, jako je srdeční záchvat u pacientů se stabilním onemocněním věnčitých tepen (stav, kdy krevní zásobení srdce je sníženo nebo přerušeno) a u pacientů, kteří již prodělali srdeční záchvat a/nebo operaci pro zlepšení krevního zásobení srdce rozšířením tepen, které srdeční sval zásobují.

Aktuální příbalový leták Perindopril

Napsat komentář