Beldimet příbalový leták

Beldimet

Beldimet je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku dimetinden maleas. Dimetinden je antihistaminikum, které se používá k léčbě příznaků alergických reakcí, jako jsou svědění, kýchání, rýma a zarudnutí očí.

Dimetinden působí blokováním účinků histaminu, který je chemická látka produkovaná tělem během alergické reakce. Tímto způsobem pomáhá snižovat nežádoucí příznaky alergie.

Beldimet (dimetindeni maleas) je dostupný ve formě tablet, sirupu nebo krému a je určen k léčbě různých alergických stavů, včetně alergické rýmy, alergického svědění kůže a kopřivky.

Je důležité si uvědomit, že konkrétní dávkování a způsob užívání Beldimetu by měl být stanoven a řízen lékařem na základě individuálních potřeb a zdravotního stavu pacienta. Před použitím tohoto léčivého přípravku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem a pečlivě si přečtěte příbalovou informaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Beldimet a k čemu se používá

Beldimet obsahuje léčivou látku dimetinden-maleinát, která patří do skupiny antihistaminik. Beldimet se používá ke krátkodobému zmírnění svědění u dermatóz (svědivých onemocnění kůže), jako jsou kožní vyrážky a kopřivka, při štípnutí hmyzem, spálení sluncem a u povrchových popálenin prvního stupně (zčervenání kůže).

Beldimet tlumí svědění blokováním účinku histaminu, který je tělem uvolňován při alergické reakci. Po průchodu gelu kůží se svědění a podráždění zmírní během několika minut. Přípravek má také místní anestetický účinek.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Beldimet

Napsat komentář