Belohair příbalový leták

Belohair

Belohair je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku minoxidilum. Minoxidil je lék, který se často používá při léčbě vypadávání vlasů (alopecie). Je dostupný ve formě roztoku nebo pěny, které se aplikují přímo na pokožku hlavy.

Minoxidil působí tak, že rozšiřuje krevní cévy v okolí vlasových folikulů, což zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a podporuje růst vlasů. Přesný mechanismus účinku minoxidilu v léčbě vypadávání vlasů není zcela známý, ale je to účinná léčba u některých forem mužské a ženské plešatosti.

Při používání přípravku Belohair je důležité postupovat podle pokynů od výrobce nebo podle doporučení lékaře. Minoxidil se obvykle aplikuje dvakrát denně na suchou pokožku hlavy, a to buď pomocí rozprašovače nebo aplikátorem. Je důležité pravidelně používat minoxidil a dodržovat doporučenou dávku pro dosažení optimálních výsledků.

Je třeba si uvědomit, že léčba vypadávání vlasů je komplexní a může vyžadovat dlouhodobé užívání minoxidilu. Před použitím přípravku Belohair je vždy vhodné se poradit s lékařem nebo dermatologem, kteří vám poskytnou vhodné rady a informace ohledně dávkování, očekávaných výsledků a možných vedlejších účinků.

Příbalový leták

Co je Belohair a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Belohair je minoxidil. Patří do skupiny léčiv nazývaných dermatologika (kožní přípravky). Belohair je určen k léčbě hormonálně podmíněné ztráty vlasů (alopecie) u mužů i žen ve věku 18 až 65 let.

Hormonálně podmíněná alopecie (úbytek vlasů s mužskou formou plešatění) je druh úbytku vlasů, který může postihnout muže i ženy. U mužů začíná alopecie ústupem vlasové linie na čele a vypadáváním vlasů na temeni, postižené plochy se postupně zvětšují. V průběhu tohoto procesu se tvoří podkovovitý pruh vlasů v okrajových částech vlasové linie, vzadu a po stranách hlavy. Ženský typ alopecie začíná roztroušeným vypadáváním vlasů, vlasy jsou tenčí, kratší a šedivějí, začíná mezi nimi prosvítat kůže. U žen ale téměř nikdy nedochází k ústupu vlasové linie na čele.

Ženy, u nichž dochází k mužské formě ztráty vlasů, mají před zahájením léčby přípravkem Belohair vyhledat lékaře, pokud mají některý z následujících příznaků:

  • centrální obezita s tenčími končetinami (projevuje se ukládáním tuku v obličeji a trupu)
  • nadměrné ochlupení mužského typu
  • poruchy menstruace
  • vysoký krevní tlak
  • svalová slabost, bolesti v zádech, osteoporóza (řídnutí kostí)
  • strie (fialové trhlinky v kůži), akné.

Mužská forma plešatění může být totiž také příznakem nadměrné tvorby mužských pohlavních hormonů u závažných onemocnění, jako jsou nádorová onemocnění vaječníků, podvěsku mozkového nebo nadledvinek.

Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi pacienty různý. Na léčbu s větší pravděpodobností zareagují pacienti mladší a pacienti s kratší dobou a s menší plochou plešatosti na vrcholku hlavy.

Individuální reakci na léčbu nelze předvídat.

Aktuální příbalový leták Belohair

Napsat komentář