Fenimax příbalový leták

Fenimax

Fenimax obsahuje léčivou látku dimetindeni maleas patřící do skupiny antihistaminik. Je používána k léčbě alergických reakcí, jako jsou například alergie na pyl, potraviny nebo alergický rýma. Působí blokováním histaminových receptorů, což pomáhá snižovat příznaky alergické reakce, jako jsou svědění, zarudnutí, kýchání a rýma.

Dimetindeni maleas je často součástí léčiv dostupných na trhu, které slouží k léčbě alergií, jako jsou antihistaminikální sirupy, tablety nebo krémy. Dávkování a způsob užívání dimetindeni maleas se určuje individuálně na základě konkrétního léčebného přípravku a pokynů lékaře. Je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu přípravku nebo doporučení lékaře.

Před použitím přípravku obsahujícího dimetindeni maleas je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké alergie, jste těhotná nebo kojíte, nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky dimetindeni maleas mohou zahrnovat ospalost, závratě, sucho v ústech nebo problémy se zaostřením.

Vždy je vhodné dodržovat pokyny lékaře a příbalový leták, který je k dispozici s léčivem, a konzultovat s lékařem, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud se příznaky alergie nezlepšují.

Příbalový leták

Co je Fenimax a k čemu se používá

Fenimax obsahuje léčivou látku dimetinden-maleinát, která má antihistaminové účinky. Léčivá látka ve formě gelu snadno proniká do kůže, čímž poskytuje během několika minut rychlou úlevu od svědění a podráždění. Fenimax má také místní anestetický účinek.

Fenimax se používá ke krátkodobému zmírnění svědění u dermatóz (svědivých onemocnění kůže), při kopřivce, poštípání hmyzem, spálení sluncem a u mírných povrchových popálenin kůže.

Fenimax je určen pro dospělé, dospívající a děti.

Aktuální příbalový leták Fenimax

Napsat komentář