Beloderm příbalový leták

Beloderm

Beloderm je léčivý přípravek obsahující účinnou látku betamethason. Jedná se o kortikosteroidní lék, který se používá k lokální léčbě různých kožních onemocnění, jako jsou ekzémy, dermatitida, lupénka, alergické reakce a svědění.

Beloderm má protizánětlivé, antialergické a svědivost potlačující účinky. Je k dispozici ve formě krému, masti nebo spreje. Při aplikaci se nanáší tenká vrstva přípravku na postiženou oblast kůže a jemně se vmasíruje. Dávkování a délka léčby závisí na druhu a závažnosti kožního onemocnění a individuální reakci pacienta.

Před použitím Belodermu je důležité konzultovat s lékařem, zejména pokud máte předchozí alergické reakce na kortikosteroidy nebo jiné problémy s kůží. Lékař vám předepíše správnou formu a dávkování přípravku v souladu s vaším zdravotním stavem. Je také důležité dodržovat pokyny a varování uvedené na příbalovém letáku a případně se vyhnout dlouhodobému používání a nadměrnému použití na rozsáhlé plochy kůže, aby se minimalizovalo riziko vedlejších účinků.

Příbalový leták

Co je Beloderm a k čemu se používá

Přípravek Beloderm obsahuje betamethason, což je léčivá látka, která patří do skupiny léčiv nazývaných lokální kortikosteroidy. Tato léčiva se aplikují na povrch kůže a zmírňují zčervenání a svědění způsobené kožními onemocněními. Beloderm je určen k léčbě kožních onemocnění, včetně ekzémů, dermatitid a lupénky.

Ekzém je časté kožní onemocnění, jeho příznakem je zarudnutí a svědění kůže. Dermatitida je zánětlivé onemocnění kůže. Psoriáza je kožní onemocnění, při kterém vznikají na loktech, kolenou, ve kštici a na dalších částech těla růžová, šupinatá a svědivá ložiska.

Krém se používá k léčbě onemocnění v citlivých místech a k léčbě mokvajících onemocnění. Krém lze používat u dospělých, dospívajících a dětí od 1 roku věku.

Aktuální příbalový leták Beloderm

Napsat komentář