Kapidin příbalový leták

Kapidin

Kapidin obsahuje lerkanidipin-hydrochlorid, což je léčivá látka patřící do skupiny léků nazývaných blokátory vápníkových kanálů. Používá se především k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze).

Lerkanidipin-hydrochlorid funguje tím, že blokuje vstup vápníku do hladkého svalstva cév. Tím se snižuje kontrakce cévní stěny a dochází ke zvýšení průtoku krve a snížení krevního tlaku. Lék tak pomáhá udržovat normální krevní tlak a snižuje riziko vzniku komplikací spojených s hypertenzí, jako jsou srdeční infarkt, mrtvice nebo selhání ledvin.

Dávkování a délka léčby Kapidinem závisí na individuálních potřebách pacienta a doporučení lékaře. Je důležité dodržovat přesně stanovenou dávku a frekvenci užívání, které vám lékař předepíše. Před zahájením léčby je vhodné se poradit s lékařem, zejména pokud máte jiná zdravotní onemocnění nebo užíváte jiné léky, abyste minimalizovali riziko možných interakcí nebo vedlejších účinků.

Mezi možné vedlejší účinky Kapidinu patří závratě, otoky, bolesti hlavy, únava nebo zažívací potíže. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích, které se vyskytnou během léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Kapidin a k čemu se používá

Přípravek Kapidin patří do skupiny léků, které se nazývají blokátory vápníkového kanálu. Blokátory vápníkového kanálu blokují vstup vápníku do svalových buněk srdce a krevních cév, které přenášejí krev ze srdce (tepny). Vstup vápníku do těchto buněk vede k tomu, že se srdce stahuje a tepny se zužují.

Blokádou vstupu vápníku snižují blokátory vápníkového kanálu stahování srdce a rozšiřují tepny, a tím se snižuje krevní tlak.

Přípravek Kapidin Vám byl předepsán k léčbě vysokého krevního tlaku, který se odborně nazývá hypertenze.

Aktuální příbalový leták Kapidin

Napsat komentář