Belosalic příbalový leták

Belosalic

Belosalic je obchodní název pro kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky – betamethason a salicylovou kyselinu. Jedná se o lék určený k lokálnímu použití na kůži.

Betamethason je kortikosteroidní léčivá látka, která má protizánětlivé, antialergické a svědivost potlačující účinky. Působí snížením zánětu, otoku a zarudnutí pokožky. Salicylová kyselina je keratolytická látka, která pomáhá odstraňovat odumřelé buňky kůže a zlepšuje průchodnost léčiva do pokožky.

Belosalic se často používá k léčbě různých kožních onemocnění, jako jsou lupénka, ekzémy, dermatitidy a psoriáza. Je určen pro krátkodobé použití a podle pokynů lékaře. Je důležité aplikovat Belosalic pouze na postižené oblasti kůže a nedoporučuje se aplikovat na velké plochy nebo poškozenou kůži.

Je důležité mít na paměti, že Belosalic je lék na předpis, a proto byste ho měli užívat pouze pod dohledem lékaře. Před zahájením léčby Belosalicem je nezbytné se poradit s lékařem a informovat ho o vašem zdravotním stavu, alergiích a dalších léčivech, které užíváte.

Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně léčby Belosalicem, měli byste se poradit se svým lékařem nebo dermatologem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je Belosalic a k čemu se používá

Belosalic mast obsahuje dvě léčivé látky, betamethason-dipropionát a kyselinu salicylovou. Betamethason-dipropionát patří do skupiny léčiv nazývaných lokální kortikosteroidy. Je klasifikován jako silně účinný kortikosteroid. Tato léčiva se aplikují na povrch kůže a snižují zčervenání, otok, bolesti a svědění způsobené onemocněními kůže. Kyselina salicylová změkčuje horní vrstvu zrohovatělé kůže, jejíž vznik způsobily právě Vaše kožní problémy. Tím umožňuje betamethason-dipropionátu přístup ke spodní vrstvě kůže, a tak pomáhá při léčení.

Aktuální příbalový leták Belosalic

Napsat komentář