Flector příbalový leták

Flector

Flector obsahuje účinnou látku diclofenac epolamin, která patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Diclofenac epolamin má protizánětlivé, analgetické (protibolestivé) a antipyretické (snížení teploty) účinky.

Flector se často používá k léčbě bolesti a zánětu ve svalech, kloubech, šlachách a šlachových pochvách. Může se aplikovat ve formě náplasti, která se připevní přímo na postiženou oblast. Přes kůži proniká do tkání a snižuje bolest a zánět.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo lékárníka ohledně dávkování a délky užívání Flectoru. Příliš dlouhé užívání nebo nadměrné dávkování může zvýšit riziko nežádoucích účinků, zejména v oblasti trávicího systému a ledvin.

Před užíváním Flectoru se poraďte s lékařem, pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergii na léky ze skupiny NSAID.

Příbalový leták

Co je přípravek Flector a k čemu se používá

Flector obsahuje léčivou látku diklofenak epolamin. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé přípravky (NSAID) a je určen k místnímu podání, tj. aplikuje se na kůži v místě postižení. Při zevním použití proniká kůží do podkožních tkání, kde působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a snižuje bolest.

Přípravek se používá u těchto stavů:

Dospívající od 14 let

Krátkodobá místní léčba bolesti u akutních poranění, jako je natažení svalu, podvrtnutí nebo pohmoždění kloubů či svalů po tupém poranění (úrazy utrpěné při sportu).

Dospělí (od 18 let)

Přípravek je určen k místní léčbě poúrazových stavů pohybového ústrojí, jako je pohmoždění kloubů či svalů.

Na doporučení lékaře se přípravek používá také u těchto stavů: zánět šlach horních nebo dolních končetin (tendinitida), k léčbě bolesti v krční a křížobederní oblasti, k léčbě lokalizovaných forem degenerativních revmatických onemocnění kolene (gonartróza) nebo prstů ruky (rhizartróza) a k léčbě projevů mimokloubního revmatismu.

Aktuální příbalový leták Flector

Napsat komentář