Concor příbalový leták

Concor

Concor je obchodní název pro léčivou látku bisoprolol, která patří do skupiny beta-blokátorů. Bisoprolol se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a prevence srdečních problémů u lidí s ischemickou chorobou srdeční. Působí tak, že blokuje účinek hormonu nazývaného noradrenalin na srdce a cévy, což vede ke snížení krevního tlaku a zlepšení srdečního rytmu.

Concor je dostupný ve formě tablet a je určen k perorálnímu užívání. Dávkování závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta a je stanoveno lékařem. Vedlejší účinky Concoru mohou zahrnovat únava, závratě, bradykardii (pomalý srdeční tep), nízký krevní tlak, zažívací potíže a další.

Je důležité brát Concor přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsanou dávku a časování užívání. Před zahájením léčby je vhodné konzultovat s lékařem, který přesně určí správné dávkování a monitoruje reakci organismu na léčbu.

Příbalový leták

Co je přípravek Concor 5 a k čemu se používá

Léčivá látka přípravku Concor 5 je bisoprolol-fumarát. Bisoprolol-fumarát patří mezi skupinu léčivých přípravků označenou jako beta blokátory. Tyto léky působí tak, že ovlivňují odpověď těla na některé nervové podněty, zvláště v srdci. Výsledkem toho je, že bisoprolol-fumarát zpomaluje srdeční frekvenci a tím zvyšuje výkon srdce jako pumpy. Zároveň se snižují požadavky srdce na zásobení krví a kyslíkem.

Concor 5 se používá pro léčbu vysokého krevního tlaku a anginy pectoris.

Aktuální příbalový leták Concor 5

Napsat komentář