Tebokan příbalový leták

Tebokan

Tebokan je obchodní název pro léčivou látku známou jako extrakt z listů ginkgo biloby. Jedná se o přírodní léčivou látku, která se používá k podpoře kognitivních funkcí, zlepšení paměti a prokrvení mozku.

Tebokan obsahuje aktivní složky, které působí jako antioxidanty a pomáhají zlepšovat průtok krve do mozku. Tím se může podporovat kognitivní funkce, paměť a koncentrace.

Tebokan se často používá k léčbě příznaků spojených s poruchou paměti, koncentrace a kognitivními problémy, které mohou nastat v souvislosti s věkem nebo jinými zdravotními stavami.

Dávkování a délka léčby Tebokanem se řídí podle předpisu lékaře a individuálních potřeb pacienta. Je důležité dodržovat přesné pokyny ohledně dávkování a užívání léku. Před zahájením léčby Tebokanem je důležité informovat lékaře o všech dalších užívaných léčivech, případných alergiích a zdravotních problémech, abychom minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky.

Léčba Tebokanem by měla být pod dohledem lékaře, který vám poskytne nejaktuálnější informace a stanoví nejvhodnější dávkování a režim léčby vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Příbalový leták

Co je Tebokan 40 mg a k čemu se používá

TEBOKAN 40 mg obsahuje speciální extrakt EGb 761 z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), standardizovaný na 24% flavonových glykosidů a 6% terpenových laktonů (ginkgolidy A, B, C, J a bilobalid), který má účinek vazodilatační (cévy rozšiřující) v tepenné oblasti a reologický (zlepšuje průtokové vlastnosti krve). Snížením kapilární propustnosti (permeability) působí lehce protiedémově (proti otokům). Podporuje žilní tonus (napětí), zlepšuje využití glukózy v buňkách a snižuje tvorbu a přítomnost nežádoucích produktů vznikajících při metabolismu (tzv. volných kyslíkových radikálů). Přípravek zvyšuje syntézu a uvolňování substance nazývající se acetylcholin, jejíž množství je ve stáří sníženo.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá:

  • při poruchách duševní výkonnosti s příznaky: poruchy paměti, poruchy koncentrace, emoční labilita hlavně u starších osob.

Po poradě s lékařem se dále přípravek užívá:

  • při syndromu demence (primární degenerativní demence Alzheimerova typu, vaskulární demence, smíšené formy demence).
  • při poruchách prokrvení končetin a mikrocirkulace jako je obstrukční choroba periferních tepen ve stadiu I.-II. podle Fontaina (claudicatio intermittens), Raynaudův syndrom apod.,
  • při senzorických poruchách na základě cévní insuficience (nedostatečnosti): závratích, ušních šelestech (tinitus), snížení sluchu u starších osob.

Aktuální příbalový leták Tebokan

Napsat komentář