Degan příbalový leták

Degan

Degan je obchodní název pro léčivou látku nazývanou metoklopramid. Jedná se o lék, který se používá k léčbě zažívacích problémů, jako jsou nevolnost, zvracení, pálení žáhy a poruchy trávení.

Metoklopramid působí tím, že ovlivňuje pohyb střev a zvyšuje svalovou aktivitu trávicího traktu. Tím pomáhá při odstraňování potravy ze žaludku, zmírňuje nevolnost a zvracení a zlepšuje trávení.

Degan se často používá k léčbě nevolnosti a zvracení způsobených různými faktory, včetně migrény, gastroenteritidy, chemoterapie a chirurgických zákroků. Lék může být také předepisován k léčbě pálení žáhy a poruch trávení spojených s gastroparezou (zpomaleným vyprazdňováním žaludku).

Dávkování a délka léčby Deganem se řídí podle předpisu lékaře a individuálních potřeb pacienta. Je důležité dodržovat přesné pokyny ohledně dávkování a užívání léku. Před zahájením léčby Deganem je důležité informovat lékaře o všech dalších užívaných léčivech, případných alergiích a zdravotních problémech, abychom minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky.

Léčba Deganem by měla být pod dohledem lékaře, který vám poskytne nejaktuálnější informace a stanoví nejvhodnější dávkování a režim léčby vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Příbalový leták

Co je Degan a k čemu se používá

Degan je antiemetikum (léčivý přípravek k potlačení pocitu na zvracení a zvracení). Obsahuje takzvané “metoklopramidy”. Ty působí na tu část Vašeho mozku, která zabrání tomu, aby se Vám udělalo špatně (nevolnost nebo zvracení).

Dospělí

Degan je u dospělých používán:

  • k prevenci opožděného pocitu na zvracení a zvracení, které mohou nastat po chemoterapii
  • k prevenci pocitu na zvracení a zvracení způsobené radioterapií (ozařováním)
  • k léčbě pocitu na zvracení a zvracení, včetně pocitu na zvracení a zvracení způsobené migrénou.

Metoklopramid může být v případě migrény podán s léky proti bolesti užívanými ústy, aby mohly léky proti bolesti účinkovat efektivněji.

Použití u pediatrické populace

Degan je používán u dětí a dospívajících (od 1-18 let), pouze pokud jiný způsob léčby není účinný nebo nemůže být použit k prevenci opožděného pocitu na zvracení a zvracení, které mohou nastat po chemoterapii.

Aktuální příbalový leták Degan

Napsat komentář