Tanakan příbalový leták

Tanakan

Tanakan je obchodní název pro přípravek obsahující extrakt ze suchého listu a výhonků rostliny Ginkgo biloba. Tento přípravek se často používá jako doplněk stravy, který se předpokládá, že podporuje kognitivní funkce a prokrvení mozku.

Účinné látky obsažené v extraktu z Ginkgo biloba mají antioxidační účinky a pomáhají zlepšovat mikrocirkulaci a průtok krve v mozku. Tímto způsobem se předpokládá, že Tanakan může přispívat k lepší paměti, koncentraci a celkovému duševnímu výkonu.

Použití Tanakanu se často spojuje s podporou mozkových funkcí u osob trpících mírnou až středně závažnou demencí nebo s poruchami paměti a pozornosti. Může být také užitečný pro lidi s cirkulačními poruchami a obtížemi spojenými s periferní arteriální nemocí.

Dávkování Tanakanu a délka léčby se obvykle přizpůsobuje individuálním potřebám pacienta a může se lišit v závislosti na konkrétním zdravotním stavu. Je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu přípravku a případně se poradit s lékařem nebo farmaceutem.

Vedlejší účinky užívání Tanakanu jsou obvykle mírné a zahrnují gastrointestinální obtíže, jako je nevolnost, zvracení, průjem nebo bolest břicha. Vzácně se mohou vyskytnout alergické reakce.

Je důležité si uvědomit, že Tanakan je doplněk stravy a nenahrazuje lékařskou péči. Pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo otázky týkající se užívání Tanakanu, je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem.

Příbalový leták

Co je přípravek TANAKAN a k čemu se používá

Přípravek TANAKAN obsahuje standardizovaný extrakt EGb 761 z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba). Má především účinky: vazodilatační v oblastí malých tepen (rozšiřuje je), rheologický (zlepšuje průtokové vlastnosti krve), snižuje shlukování krevních destiček a červených krvinek, podporuje žilní tonus (napětí), snižuje zvýšenou propustnost kapilár a tím působí protiedémově, zlepšuje nitrobuněčné využití glukózy a působí též proti přítomnosti tzv. volných radikálů. Přípravek zvyšuje syntézu a uvolňování působku jménem acetylcholin, jehož množství je ve stáří sníženo.

Přípravek je určen pouze pro dospělé osoby.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá:

  • k léčbě příznaků kognitivních poruch (např. poruchy paměti, pozornosti, snížená schopnost soustředění, emoční labilita) u starších osob, zvláště při poruchách prokrvení mozku. Přípravek není určen k léčbě kognitivních poruch u Parkinsonovy choroby, a kognitivních poruch při depresi nebo metabolických onemocněních.

Po poradě s lékařem se dále přípravek užívá:

  • při léčbě příznaků kognitivních poruch spojených s mírným až středním stupněm demence (tj. primární degenerativní demence – demence Alzheimerova typu, vaskulární demence, demence smíšeného typu),
  • při podpůrné léčbě závratí způsobených poruchou vnitřního ucha, spolu s rehabilitační léčbou závratí,
  • při léčbě tinitu (ušních šelestů).

Aktuální příbalový leták Tanakan

Napsat komentář