Vertimed příbalový leták

Vertimed

Vertimed je léčivý přípravek obsahující účinnou látku betahistin dihydrochlorid. Betahistin se běžně používá k léčbě závratí a příznaků Ménièrovy nemoci, které zahrnují závratě, pocit točení (vertigo), šelestění v uších (tinnitus) a ztrátu sluchu. Betahistin působí tím, že zlepšuje průtok krve vnitřním uchem a snižuje citlivost vnitřního ucha na změny tlaku.

Vertimed se obvykle užívá perorálně ve formě tablet a dávkování se může lišit v závislosti na stavu jednotlivce a pokynech předepisujícího lékaře. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a jakékoliv pokyny poskytnuté vaším poskytovatelem zdravotní péče.

Stejně jako u jakéhokoli léčivého přípravku může mít Vertimed potenciální nežádoucí účinky, které se mohou u jednotlivců lišit. Mezi běžné vedlejší účinky patří bolest hlavy, nevolnost, poruchy trávení a ospalost. Je důležité konzultovat s vaším poskytovatelem zdravotní péče před zahájením jakéhokoli nového léčivého přípravku, včetně Vertimed, aby se zajistilo, že je vhodný pro váš konkrétní zdravotní stav, a diskutovat o případných rizicích.

Příbalový leták

Co je VERTIMED a k čemu se používá

Co je VERTIMED

VERTIMED obsahuje betahistin. Patří do skupiny léků nazývaných analogy histaminu.

K čemu se VERTIMED používá

VERTIMED se používá k léčbě Ménièrovy nemoci, jejíž příznaky zahrnují:

  • závratě (vertigo) a nevolnost nebo zvracení
  • zvonění v uších (tinnitus)
  • ztrátu sluchu

Pocit závratě je způsoben tím, když část vnitřního ucha, která kontroluje rovnováhu, nepracuje správně (tzv. „vestibulární vertigo“).

Jak VERTIMED působí

VERTIMED zlepšuje průtok krve ve vnitřním uchu. To snižuje tlak ve vnitřním uchu.

Aktuální příbalový leták Vertimed

Napsat komentář