Exacyl příbalový leták

Exacyl

Exacyl je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku tranexamovou kyselinu. Tranexamová kyselina je antifibrinolytické léčivo, což znamená, že zabraňuje rozpadu krevních sraženin.

Exacyl se často používá ke snižování a prevenci nadměrného krvácení. Je indikován při různých stavách, včetně krvácení z nosu, menstruačních poruch, chirurgických zákroků, zubních výkonů a jiných podmínek, které mohou způsobovat abnormální krvácení.

Dávkování Exacylu závisí na konkrétním stavu a předepisujícím lékaři. Je důležité dodržovat přesná dávkování a pokyny, které vám poskytne váš lékař nebo lékárník.

Exacyl může mít nežádoucí účinky, včetně zažívacích potíží, alergických reakcí a poruch srážlivosti krve. Je důležité konzultovat s lékařem nebo lékárníkem před zahájením užívání Exacylu a informovat je o vašem zdravotním stavu, případných alergiích nebo užívání dalších léků.

Příbalový leták

Co je přípravek Exacyl a k čemu se používá

Přípravek Exacyl obsahuje kyselinu tranexamovou, která snižuje chorobně vzniklé nebo zvýšené krvácení. Kyselina tranexamová ovlivňuje některé faktory regulace krevní srážlivosti.

Přípravek Exacyl se užívá u různých stavů spojených s chorobně vzniklým nebo zvýšeným krvácením, jako např. poruchy regulace krevní srážlivosti, místní chorobná krvácení zažívacího traktu, močových cest nebo dělohy, krvácení po malých operačních výkonech v oblasti horních cest dýchacích a podobně.

Přípravek Exacyl je určen pro dospělé a děti.

Aktuální příbalový leták Exacyl

Napsat komentář