Čokoládová poleva na vánoční cukroví – recept

Pokud se pouštíte každoročně do pečení vánočního cukroví, pak se zcela jistě neobejdete bez čokoládové polevy, která se u některých druhů cukroví používá. Máme pro vás recept na základní a přitom skvělou čokoládovou polevu, která se skládá samozřejmě z kvalitní čokolády, másla, ale navíc také medu pro lepší konzistenci a vyšší lesk.

Ingredience:

 • 200 g hořké čokolády (cca 70 % kakaa)
 • 2 lžíce másla (30 g)
 • 1 lžíce medu (pro lesk a lepší konzistenci)
 • volitelně můžete přidat nasekané ořechy nebo sušené ovoce s ohledem na konkrétní cukroví

Postup

 1. Čokoládu nasekejte na menší kousky, aby se lépe rozpustila.
 2. Ve vodní lázni rozehřejte máslo a med, dokud se máslo nerozpustí.
 3. Postupně přidávejte nasekanou čokoládu a míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí a všechny ingredience se dokonale nespojí.
 4. Pokud chcete přidat nasekané ořechy nebo sušené ovoce, vmíchejte je do čokoládové polevy.
 5. Naneste hotovou čokoládovou polevu na vánoční cukroví. Cukroví můžete polévat nebo ho můžete do čokoládové polevy z části namáčet. Záleží na požadovaném efektu a typu cukroví.
 6. Nechte čokoládovou polevu na vánočním cukroví ztuhnout při pokojové teplotě nebo v ledničce, pokud chcete zkrátit dobu ztuhnutí a jedná se například o nepečené vánoční cukroví, které vyžaduje chlad.
 7. Hotové vánoční cukroví s čokoládovou polevou můžete skládat na vánoční stůl.

Tato vynikající čokoládová poleva dodá vašemu vánočnímu cukroví krásný vzhled a chuť. Můžete ji použít na různé druhy cukroví, jako jsou linecké cukroví, perníčky, ořechové kuličky a další cukroví, včetně nepečeného samozřejmě.

Napsat komentář