Nasonex příbalový leták

Nasonex

Nasonex je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku nazývanou mometasonfuroát. Jedná se o kortikosteroidní sprej do nosu, který se používá k léčbě různých alergických stavů, zejména alergické rýmy.

Mometasonfuroát působí protizánětlivě a snižuje otoky v nosních průchodech. Tím pomáhá zmírnit příznaky alergické rýmy, jako je rýma, svědění, kýchání a ucpaný nos.

Dávkování Nasonexu se obvykle provádí podle pokynů lékaře. Doporučená dávka je obvykle aplikována do nosu jednou denně. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo pokyny lékaře ohledně správného dávkování a užívání Nasonexu.

Při používání Nasonexu se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, jako například podráždění nosu, suchost nebo krvácení z nosu. Vzácně mohou nastat i systémové účinky, jako například zvýšená citlivost na infekce. Je důležité se se svým lékařem nebo farmaceutem poradit, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky přetrvávají.

Před zahájením nebo ukončením užívání Nasonexu je vždy důležité konzultovat to s lékařem, který bude mít přesnější informace o vašem zdravotním stavu a může poskytnout odpovídající rady a pokyny.

Příbalový leták

Co je přípravek Nasonex a k čemu se používá

Co je přípravek Nasonex?

Nasonex nosní sprej obsahuje mometason-furoát, který patří do skupiny léků nazývaných kortikosteroidy. Když se mometason-furoát vstříkne do nosu, může napomoci ke zmírnění zánětu (otoku a podráždění v nose), kýchání, svědění a ucpaného nosu nebo výtoku z nosu.

K čemu se Nasonex používá?

Senná rýma a celoroční rýma

Nasonex se používá k léčbě příznaků senné rýmy (někdy nazývané sezónní alergická rýma) a celoroční rýmy u dospělých a dětí ve věku 3 let a starších.

Senná rýma, která vzniká v určitých obdobích roku, je alergickou reakcí na vdechované pyly ze stromů, trav a plevelů, dále také na spory plísní a hub. Celoroční rýma přetrvává po dobu celého roku a její příznaky mohou být vyvolávány přecitlivělostí na nejrůznější podněty, včetně domácího prachu, zvířecí srsti (nebo částeček opadávajících z kůže domácích zvířat), peří a některých druhů potravin. Nasonex zmírňuje otok sliznice v nose a její podráždění a vede tak k ústupu kýchání, svědění a ucpaného nosu nebo výtoku z nosu, které jsou způsobeny sennou rýmou nebo celoroční rýmou.

Nosní polypy

Nasonex se používá k léčbě nosních polypů u dospělých ve věku 18 let a starších. Nosní polypy jsou drobná vyklenutí nosní sliznice, obyčejně postihující obě nosní dírky. Nasonex zmenšuje zánět v nose, způsobuje postupné zmenšování polypů, čímž zmírňuje pocit ucpaného nosu, což může mít vliv na dýchání nosem.

Aktuální příbalový leták Nasonex

Napsat komentář