Lusopress příbalový leták

Lusopress

Lusopress je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku nitrendipin. Nitrendipin patří do skupiny léků nazývaných blokátory vápníkových kanálů. Jedná se o lék používaný k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze).

Nitrendipin působí tím, že blokuje vápníkové kanály v hladkém svalstvu cév. Tím se uvolňují a rozšiřují cévy, což snižuje odpor v cévách a snižuje krevní tlak.

Dávkování a správné užívání Lusopressu by mělo být stanoveno a sledováno lékařem. Obvyklá dávka Lusopressu se pohybuje mezi 10 až 40 mg denně, přičemž se doporučuje dávkování rozdělit na dvě nebo tři dávky denně.

Při užívání Lusopressu mohou nastat některé vedlejší účinky, jako například závratě, bušení srdce, otoky nohou, zarudnutí obličeje, bolesti hlavy nebo zažívací potíže. Vedlejší účinky se mohou lišit u jednotlivých pacientů. Je důležité se se svým lékařem nebo farmaceutem poradit, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky přetrvávají.

Před zahájením nebo ukončením užívání Lusopressu je vždy důležité konzultovat to s lékařem, který bude mít přesnější informace o vašem zdravotním stavu a může poskytnout odpovídající rady a pokyny.

Příbalový leták

Co je přípravek Lusopress a k čemu se používá

Lusopress je léčivý přípravek, který se používá k léčbě vysokého krevního tlaku samostatně nebo v kombinaci s jinými léky na léčbu vysokého krevního tlaku. Přípravek Lusopress obsahuje nitrendipin, který patří do skupiny léčiv označovaných jako kalciové blokátory.

Přípravek Lusopress působí tak, že uvolňuje a rozšiřuje krevní cévy. Krev pak může snáze proudit a krevní tlak se snižuje. Nižší krevní tlak snižuje zátěž Vašeho srdce.

Tento léčivý přípravek není určen dětem a dospívajícím mladším 18 let.

Aktuální příbalový leták Lusopress

Napsat komentář