Flonidan příbalový leták

Flonidan

Flonidan je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku loratadin, což je antihistaminikum, které se používá k léčbě příznaků alergií, jako jsou rýma, svědění, kýchání a slzení očí. Patří do skupiny léků nazývaných neselektivní antagonisty histaminových receptorů.

Flonidan působí tím, že blokuje účinky histaminu, který je zodpovědný za alergickou reakci v těle. Tím snižuje symptomy alergie a zlepšuje pohodu pacienta.

Dávkování Flonidanu se liší podle věku pacienta a závažnosti příznaků alergie. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo pokyny lékaře ohledně dávkování a užívání Flonidanu.

Při užívání Flonidanu mohou nastat některé vedlejší účinky, jako například ospalost, únavnost, sucho v ústech nebo bolest hlavy. Vedlejší účinky se mohou lišit u jednotlivých pacientů. Je důležité se se svým lékařem nebo farmaceutem poradit, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky přetrvávají.

Před zahájením nebo ukončením užívání Flonidanu je vždy důležité konzultovat to s lékařem, který bude mít přesnější informace o vašem zdravotním stavu a může poskytnout odpovídající rady a pokyny.

Příbalový leták

Co je přípravek Flonidan a k čemu se používá

Co je přípravek Flonidan

Antialergikum, antihistaminikum. Během alergické reakce se uvolňují látky, nazývané mediátory, které jsou zodpovědné za vznik příznaků alergické reakce. Jedním z nejdůležitějších mediátorů alergické reakce je histamin. Flonidan tlumí účinek histaminu, a tím snižuje jeho alergickou aktivitu. Účinek nastupuje během 30 minut po podání a trvá přibližně 24 hodin.

K čemu se používá přípravek Flonidan

Flonidan je určen k prevenci a léčbě:

  • sezónní a celoroční alergické rýmy
  • alergického zánětu spojivek
  • chronické kopřivky a jiných alergických kožních onemocnění.

Aktuální příbalový leták Flonidan

Napsat komentář