Elocom příbalový leták

Elocom

Elocom je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího kortikosteroidní látku s názvem mometasonfuroát. Mometasonfuroát patří do skupiny kortikosteroidů, které mají protizánětlivé, antialergické a svědivost tlumící účinky na kůži.

Elocom se používá k léčbě různých kožních stavů, včetně alergických reakcí, ekzémů, lupénky (psoriázy), lichenifikace (ztluštění kůže) a jiných zánětlivých stavů kůže. Mometasonfuroát redukuje zánět, svědění, zarudnutí a otoky na postižené oblasti kůže.

Je důležité, aby před použitím Elocomu byl stanoven správný diagnóza a dávkování léku bylo přesně určeno lékařem. Elocom se aplikuje pouze na postiženou oblast kůže tenkou vrstvou a jemně se vmasíruje do pokožky. Doba léčby závisí na typu a závažnosti kožního stavu a je stanovena lékařem.

Během léčby Elocomem se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, jako je zarudnutí, pálení, svědění, suchost kůže nebo změna barvy kůže na místě aplikace. V případě výskytu silnějších nežádoucích účinků nebo pokud se příznaky nelepší, je vhodné se poradit s lékařem.

Je také důležité dbát na to, aby se Elocom nepoužíval na otevřené rány, infikovanou kůži, akné nebo výsevy ve formě plenek. Před použitím Elocomu je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Tyto informace slouží pouze jako orientační a nenahrazují konzultaci s lékařem. Doporučuji se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem pro přesné pokyny týkající se užívání Elocomu v souladu se specifickými potřebami a aktuálním zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Elocom a k čemu se používá

Přípravek Elocom je hormonální přípravek s obsahem kortikoidu určený k aplikaci na pokožku. Patří do skupiny vysoce účinných kortikosteroidů. Používá se k léčbě některých kožních onemocnění citlivých na mometason-furoát, jako je lupénka (psoriáza), atopický ekzém a toxický a/nebo alergický kontaktní ekzém.

Aktuální příbalový leták Elocom mast

Napsat komentář