Paralen příbalový leták

Paralen

Paralen je známý a široce používaný lék na úlevu od bolesti a snížení horečky. Je to kombinovaný lék obsahující dvě účinné látky – paracetamol a kofein. Paracetamol působí protizánětlivě a snižuje bolest, zatímco kofein má povzbuzující účinky a zvyšuje účinek paracetamolu. Společně tedy poskytují účinnou úlevu od bolesti a horečky.

Paralen se často používá při nachlazení, bolestech hlavy, zubních bolestech, menstruačních bolestech a dalších příznacích, které mohou vyžadovat analgetickou a antipyretickou léčbu. Je dostupný ve formě tablet, sirupu a prášků.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny užívání uvedené na obalu nebo předepsané lékařem, aby se minimalizovala možnost nežádoucích účinků. Před zahájením léčby je vždy dobré konzultovat lékaře nebo lékárníka, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že Paralen je vhodný pro vás.

Příbalový leták

Co je přípravek PARALEN 500 mg tablety a k čemu se používá

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 500 mg tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Přípravek PARALEN 500 mg tablety nezhoršuje žaludeční potíže a nevyvolává zvracení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou. Přípravek PARALEN 500 mg tablety je určen ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních.

Přípravek PARALEN 500 mg tablety je také vhodný při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení a bolesti zad.

Přípravek PARALEN 500 mg tablety je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let věku.

Aktuální příbalový leták Paralen

Napsat komentář