Detralex příbalový leták

Detralex

Detralex je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující flavonoidy, konkrétně flavonoidovou frakci purifikovanou a mikronizovanou. Tento přípravek je používán především k léčbě a zmírnění příznaků žilní nedostatečnosti a hemoroidů.

Flavonoidy jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny v rostlinách a mají různé fyziologické účinky. V případě Detralexu se předpokládá, že působí na cévní stěny a zlepšuje mikrocirkulaci. To může pomoci snížit otoky, záněty a bolest spojené s žilní nedostatečností a hemoroidy.

Detralex je obvykle dostupný ve formě tablet a užívá se perorálně. Dávkování a délka léčby závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a příbalový leták při užívání tohoto přípravku.

Před zahájením léčby Detralexem je vždy vhodné konzultovat s lékařem, aby se posoudila vhodnost tohoto přípravku pro konkrétní případ a získaly další informace týkající se případných vedlejších účinků a kontraindikací.

Příbalový leták

Co je Detralex a k čemu se používá

Detralex je venotonikum, vazoprotektivum, které zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek.

Přípravek se užívá u dospělých pacientů k léčbě chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin: pocit tíhy v nohou, bolest, noční křeče, edém, trofické změny (tj. obtíže výživy a růstu tkání), včetně bércového vředu. Je používán také pro léčbu hemoroidů (tj. uzlovitých žilních rozšířenin v oblasti konečníku).

Aktuální příbalový leták Detralex

Napsat komentář