Paralen Rapid příbalový leták

Paralen Rapid

Paralen Rapid šumivé tablety jsou komerční název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku paracetamol. Jedná se o lék proti bolesti a horečce, který je dostupný bez lékařského předpisu.

Paracetamol je účinná látka s analgetickým (protibolestivým) a antipyretickým (snižujícím horečku) účinkem. Paralen Rapid šumivé tablety se rozpustí ve vodě a vytvoří osvěžující šumivý nápoj, který se pak vypije.

Tento lék se často používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolest hlavy, bolest zubů, bolest svalů nebo bolest spojená s nachlazením. Také se používá k léčbě horečky spojené s různými infekčními onemocněními.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny uvedené na obalu nebo v příbalovém letáku. Pokud máte jakékoli zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky, je vhodné se před použitím Paralenu Rapid poradit s lékařem nebo farmaceutem, aby se zjistilo, zda je to pro vás vhodná volba.

Je také důležité nepřekračovat maximální denní dávku paracetamolu a nepoužívat ho dlouhodobě bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek PARALEN RAPID a k čemu se používá

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN RAPID, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Přípravek PARALEN RAPID je určen ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních.

Přípravek PARALEN RAPID je také vhodný k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, zubů, bolestivá menstruace, bolest svalů nebo kloubů provázející chřipku a nachlazení, a bolest zad.

Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Tento přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Aktuální příbalový leták Paralen Rapid šumivé tablety

Napsat komentář