Paracetamol příbalový leták

Paracetamol

Paracetamol je léčivo ze skupiny analgetik (proti bolesti) a antipyretik (snižující teplotu). Je běžně používán k úlevě od mírné bolesti a snížení horečky. Paracetamol je široce dostupný bez lékařského předpisu a je k dispozici ve formě tablet, kapek, sirupu a dalších přípravků.

Paracetamol působí tak, že ovlivňuje produkci látek v těle, které jsou zodpovědné za vnímání bolesti a regulaci teploty. Tím pomáhá zmírnit bolest a snížit horečku.

Při užívání paracetamolu je důležité dodržovat předepsanou dávku a frekvenci podle pokynů lékaře nebo návodu k použití. Překročení doporučené dávky může mít nežádoucí účinky a může poškodit játra. Je také důležité zohlednit kontraindikace a upozornění užívání paracetamolu, zejména u osob s určitými zdravotními podmínkami nebo užívajících další léky.

Před použitím paracetamolu je vždy vhodné konzultovat lékaře nebo lékárníka, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili o správném dávkování a možných interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Paracetamol Pharmaclan a k čemu se používá

Tento přípravek obsahuje paracetamol, který patří do skupiny léčiv nazývaných analgetika (léky tlumící bolest).

Paracetamol Pharmaclan je určen ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, tenzní bolest hlavy, migréna, bolest zad, svalů, zubů, bolest pří menstruaci a ke snížení horečky.

Paracetamol Pharmaclan je určen pro dospělé a dospívající od 15 let.

Aktuální příbalový leták Paracetamol

Napsat komentář