Paramax Rapid příbalový leták

Paramax Rapid

Paramax Rapid je komerční název léčiva obsahujícího paracetamol (500 mg) ve formě tablet. Tento lék se používá k tlumení bolesti s snižování horečky. Paracetamol je účinná látka, která snižuje bolest a horečku působením na centrální nervový systém a blokováním tvorby prostaglandinů.

Paramax Rapid se obvykle používá k tlumení mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, migréna, bolesti svalů a kloubů nebo zubní bolest. Může být také užíván při zvýšené teplotě těla spojené s nachlazením, chřipkou nebo jinými infekčními onemocněními.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny uvedené na obalu nebo doporučené lékařem. Před užitím Paramax Rapid nebo jakéhokoli jiného léčiva byste měli konzultovat svého lékaře nebo farmaceuta, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte další léky.

Příbalový leták

Co je PARAMAX Rapid 500 mg a k čemu se používá

Přípravek PARAMAX Rapid 500 mg patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika.

Léčivá látka přípravku PARAMAX Rapid 500 mg je paracetamol. PARAMAX Rapid 500 mg tlumí bolest a snižuje horečku. PARAMAX Rapid 500 mg nedráždí žaludek a nevyvolává krvácení, mohou jej tedy užít i nemocní s žaludečními a dvanáctníkovými vředy. PARAMAX Rapid 500 mg se užívá k rychlé úlevě při bolestech hlavy včetně migrény, při bolestech zad, zubů, při bolestivé menstruaci a ke snížení horečky.

PARAMAX Rapid 500 mg též přináší úlevu při bolesti svalů a kloubů a bolesti v krku doprovázející chřipku a nachlazení. Po poradě s lékařem se PARAMAX Rapid 500 mg rovněž užívá k potlačení bolesti provázející osteoartrózu a při neuralgii.

Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek vhodný pro děti do 6 let.

Aktuální příbalový leták Paramax Rapid

Napsat komentář