Voltaren Emulgel příbalový leták

Voltaren Emulgel

Voltaren Emulgel je léčivý přípravek ve formě gelu, který obsahuje léčivou látku diklofenak. Diklofenak patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Voltaren Emulgel se používá k lokálnímu tlumení bolesti a snížení zánětu při poranění svalů a kloubů.

Gel se aplikuje přímo na postiženou oblast, jako jsou bolestivé svaly, klouby nebo šlachy. Jeho účinná látka, diklofenak, působí protizánětlivě, analgeticky a antipyreticky, což znamená, že pomáhá snižovat zánět, tlumí bolest a snižuje horečku.

Před použitím Voltaren Emulgelu je důležité pečlivě si přečíst příbalový leták a dodržovat doporučené dávkování a způsob aplikace. Obvykle se gel aplikuje tenkou vrstvou na postiženou oblast a jemně se vmasíruje do kůže. Frekvence a délka používání se mohou lišit v závislosti na povaze a závažnosti poranění.

Je důležité si uvědomit, že Voltaren Emulgel je určen pouze pro externí použití a není vhodný pro použití na otevřených ranách, sliznicích nebo na poškozenou kůži. Před použitím se poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké alergie, lékařskou historii nebo užíváte jiné léky.

Voltaren Emulgel je dostupný bez lékařského předpisu, ale je vždy dobré konzultovat svého lékaře, pokud máte jakékoli obavy nebo otázky ohledně jeho použití.

Příbalový leták

Co je Voltaren Emulgel a k čemu se používá

Voltaren Emulgel obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID = non-steroidal anti-inflammatory drugs). Je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky.

Voltaren Emulgel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky. Voltaren Emulgel se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít u následujících stavů:

dospívající od 14 let:

  • krátkodobá lokální léčba akutních poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění a tupá poranění (úrazy utrpěné při sportu);

dospělí (od 18 let):

  • poranění měkkých tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí a nebo pohmoždění;
  • bolest zad;

a po poradě s lékařem také u těchto stavů:

  • lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání, např. u tenisového loktu;
  • bolest při nezávažných artrózách (degenerativních poškozeních kloubů) periferních kloubů a kolen.

Aktuální příbalový leták Voltaren Emulgel

Napsat komentář