Voltaren Forte příbalový leták

Voltaren Forte

Voltaren Forte je lék obsahující účinnou látku diklofenak, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je určen k léčbě bolesti a zánětu, zejména při akutních a chronických stavách pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, svalů, kloubů a šlach.

Voltaren Forte je dostupný ve formě gelu určeného k lokální aplikaci na postiženou oblast. Gel se vtírá do pokožky a působí přímo na místo bolesti a zánětu. Účinná látka diklofenak má protizánětlivé, analgetické (protibolestivé) a antipyretické (snížení teploty) účinky.

Je důležité dodržovat pokyny a doporučené dávkování předepsané lékařem nebo uvedené na příbalovém letáku. Před použitím Voltaren Forte je také vhodné se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké specifické zdravotní podmínky nebo užíváte jiné léky.

Mějte na paměti, že Voltaren Forte je lék a měl by se užívat pod dohledem lékaře nebo v souladu s pokyny uvedenými na obalu.

Příbalový leták

Co je Voltaren Forte a k čemu se používá

Voltaren Forte obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID). Je určen ke vtírání do pokožky. Léčivá látka působí na hluboko uložené zanícené tkáně.

Voltaren Forte se používá k úlevě od bolesti, k potlačení zánětu a k zmírnění otoků u bolestivých stavů postihujících svaly a klouby.

Voltaren Forte je určen k léčbě těchto stavů

Dospívající od 14 let:

  • krátkodobá lokální akutní léčba poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění a tupá poranění (úrazy utrpěné při sportu).

Dospělí (od 18 let):

  • poranění měkkých tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí svalu a nebo pohmoždění;
  • bolesti zad;
  • po poradě s lékařem u těchto stavů:
    • lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání např. u tenisového loktu;
    • bolest při nezávažných artrózách periferních kloubů a kolen.

Aktuální příbalový leták Voltaren Forte

Napsat komentář