Xylomax příbalový leták

Xylomax

Xylomax je léčivý přípravek obsahující účinnou látku xylometazolin hydrochloridum, která patří mezi sympatomimetika. Xylometazolin je nosní dekongestant, který se často používá k dočasnému uvolnění ucpaného nosu spojeného s nachlazením, alergiemi nebo sinusitidou.

Xylomax je dostupný ve formě nosního spreje nebo nosních kapek. Účinná látka xylometazolin se aplikuje přímo do nosní dutiny a pomáhá zúžit krevní cévy v nosní sliznici, čímž snižuje otok sliznice a usnadňuje dýchání.

Před použitím Xylomaxu je důležité si pečlivě přečíst příbalový leták a dodržovat doporučené dávkování a způsob aplikace. Je třeba dodržovat doporučenou frekvenci a délku používání, aby se minimalizovalo riziko vedlejších účinků.

Je důležité si uvědomit, že Xylomax by měl být používán pouze krátkodobě a neustále se poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem ohledně správného použití, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie.

Xylomax je dostupný bez lékařského předpisu, ale vždy je dobré konzultovat svého lékaře, pokud máte jakékoli obavy nebo otázky týkající se jeho použití.

Příbalový leták

Co je Xylomax a k čemu se používá

Xylomax obsahuje léčivou látku xylometazolin-hydrochlorid patřící do skupiny léků nazývaných sympatomimetika. Xylometazolin snižuje překrvení nosní sliznice, a tím snižuje silnou nosní sekreci a navrací zduřelé krevní cévy do normální velikosti. Pomáhá udržovat volný nosní průchod, což usnadňuje dýchání, pokud máte ucpaný nebo plný nos.

Xylomax se používá pro obnovení průchodnosti ucpaného nosu způsobeného akutní rýmou, sennou rýmou nebo jinou alergickou rýmou či zánětem vedlejších nosních dutin. Xylomax se může používat na doporučení lékaře při zánětu středního ucha.

Váš lékař Vám ho také může předepsat pro použití před odborným vyšetřením nosu. Účinek tohoto léku nastupuje během 2 minut a trvá po dobu až 12 hodin. Tento léčivý přípravek je vhodný pro děti od 1 do 11 let věku. Je dobře snášen, dokonce i pacienty s citlivou nosní sliznicí. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Xylomax

Napsat komentář