Parapyrex Combi příbalový leták

Parapyrex Combi

Parapyrex Combi je další komerční název léčiva obsahujícího kombinaci paracetamolu (500 mg) a kofeinu (65 mg) ve formě tablet. Tato kombinace se používá k tlumení bolesti a snižování horečky, podobně jako u Paramax Rapid.

Paracetamol je účinná látka, která tlumí bolest a snižuje horečku. Kofein je stimulant, který může zesílit účinky paracetamolu a způsobit mírné povzbuzení.

Parapyrex Combi se obvykle používá k tlumení různých typů bolesti, včetně bolesti hlavy, migrény, zubní bolesti, bolesti svalů a kloubů nebo bolesti spojené s nachlazením a chřipkou. Kofein v tomto přípravku také pomáhá snížit únavu a zvýšit bdělost.

Opět je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny uvedené na obalu nebo doporučené lékařem. Před užitím Parapyrex Combi nebo jakéhokoli jiného léčiva je vhodné konzultovat svého lékaře nebo farmaceuta, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte další léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Parapyrex Combi a k čemu se používá

Parapyrex Combi obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamol a kofein, které jsou účinné proti bolesti a horečce. Paracetamol ulevuje od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický (protibolestivý) účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Parapyrex Combi nedráždí žaludek.

Parapyrex Combi je vhodný k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, migréna, bolest zad, bolest zubů a menstruační bolest. Parapyrex Combi také přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolest svalů nebo kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku.

Po poradě s lékařem lze užívat přípravek Parapyrex Combi k potlačení bolesti při revmatických onemocněních, jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění) a neuralgie (bolest v průběhu nervu).

Parapyrex Combi mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Parapyrex Combi

1 komentář u „Parapyrex Combi příbalový leták“

  1. Dobrý den ráda bych věděla zdali mohu užívat parapyrex combi 500 když beru warfarin,paranorm,tezeo,detralrx,cardilan.dekuji

Napsat komentář