Septabene pastilky příbalový leták

Septabene pastilky

Septabene pastilky jsou obchodní název léčivého přípravku určeného k ošetření ústní dutiny a krku. Tyto pastilky jsou navrženy tak, aby se postupně rozpouštěly v ústech a poskytovaly antiseptický a protizánětlivý účinek.

Septabene pastilky obvykle obsahují účinné látky s antiseptickými vlastnostmi, jako je chlorhexidin nebo benzalkoniumchlorid. Tyto látky pomáhají potlačovat růst a množení bakterií a mikroorganismů v ústní dutině, což snižuje riziko infekce a zánětu.

Pastilky se často používají k léčbě bolestivých a podrážděných dásní, aftózních vředů, zánětu mandlí nebo bolesti v krku. Během pomalého rozpouštění pastilky se účinné látky uvolňují a působí na postiženou oblast, poskytují úlevu od bolesti a podporují hojení.

Dávkování a režim užívání Septabene pastilek by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny pro použití.

Před použitím Septabene pastilek nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septabene citron a bezový květ / citron a med / eukalyptus

Přípravek Septabene citron a bezový květ obsahuje léčivé látky benzydamin-hydrochlorid a cetylpyridinium-chlorid. Přípravek Septabene citron a bezový květ / citron a med / eukalyptus, ve formě pastilek, je léčivý přípravek k místnímu použití v ústech působící proti zánětu, proti bolesti (analgetický účinek) a proti šíření choroboplodných zárodků (antiseptický účinek). Přípravek Septabene citron a bezový květ / citron a med / eukalyptus dezinfikuje ústa a krk a zmírňuje známky zánětu v krku, jako je bolest, zarudnutí, otok, pocit tepla a porucha funkce.

Přípravek Septabene citron a bezový květ / citron a med / eukalyptus se používá k léčbě příznaků bolesti v krku spojených s mírnými infekcemi v ústech a krku (včetně zánětu dásní a zánětu hltanu).

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Septabene pastilky citron a bezový květ / citron a med / eukalyptus

Napsat komentář