Tantum Verde (kloktadlo, pastilky, spej) příbalový leták

Tantum Verde

Tantum Verde je léčivý přípravek obsahující účinnou látku benzidamin. Je dostupný ve formě spreje, pastilek nebo ústního roztoku a je určen k lokálnímu použití v ústech a krku.

Benzidamin je nesteroidní protizánětlivá látka s lokálními analgetickými a anestetickými účinky. Tantum Verde se používá k léčbě zánětů a bolesti v ústech a krku, jako jsou bolest v krku, aftózní vředy, podráždění dásní, zánět mandlí nebo bolestivá postoperativní rána.

Přesné dávkování a délku užívání Tantum Verde byste měli konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Je důležité dodržovat pokyny pro správné použití přípravku a informovat lékaře o jakýchkoli vedlejších účincích nebo zdravotních problémech během užívání.

Příbalový leták

Co je přípravek Tantum Verde a k čemu se používá

Přípravek Tantum Verde je roztok, který je určen k vyplachování ústní dutiny, ke kloktání či vytírání úst – potírání postižených míst.

Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid má výrazné protizánětlivé, dezinfekční a bolest tlumící účinky. Po podání přípravku přímo na zanícenou tkáň se dostaví účinek za krátkou dobu a potíže ustoupí. Roztok je účinný při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v krku. Přípravek je určen k léčbě zánětů a otoků v dutině ústní a hltanu, při zánětech dásní, paradentóze, zánětech mandlí, aftech apod. Roztok je vhodné používat během léčby po ošetření zubů.

Přípravek smí používat dospělí, dospívající a děti od 6 let.

U dětí od 4 let je možno postižené místo potírat tamponem namočeným v roztoku.

Aktuální příbalový leták Tantum Verde (kloktadlo, pastilky, spej)

 

Napsat komentář