Neoseptolete příbalový leták

Neoseptolete třešeň

Neoseptolete je léčivý přípravek ve formě ústního spreje nebo pastilek, který se používá k léčbě bolesti v krku a zánětu sliznice ústní dutiny. Obsahuje účinné látky, jako je cetylpyridinii chloridum, které působí proti bakteriím a zmírňují bolest.

Neoseptolete se obvykle aplikuje přímo na postiženou oblast ústní dutiny pomocí spreje nebo pastilek. Účinné látky se uvolňují při aplikaci a působí na sliznici, aby zmírnily bolest a snížily zánět.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny pro užívání uvedené na obalu nebo v příbalovém letáku. Obvykle se doporučuje aplikovat sprej do úst nebo rozpouštět pastilku v ústech podle potřeby, s dodržením maximální denní dávky.

Před použitím Neoseptolete je vhodné si přečíst příbalový leták a v případě jakýchkoli pochybností se poradit s lékařem nebo lékárníkem. Je také důležité věnovat pozornost možným kontraindikacím, vedlejším účinkům a upozorněním uvedeným v příbalovém letáku.

Neoseptolete je dostupné na lékařský předpis nebo ve volném prodeji, ale vždy je důležité dodržovat pokyny a upozornění uvedené na obalu a v příbalovém letáku.

Příbalový leták

Co je přípravek Neoseptolete třešeň a k čemu se používá

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pastilky Neoseptolete třešeň místně působí proti choroboplodným zárodkům. Obsahují léčivou látku s dezinfekčním účinkem cetylpyridinium-chlorid, který ničí řadu bakterií a houbových zárodků a do určité míry též potlačuje vývoj virů. Pastilky dezinfikují ústa a hrdlo, čímž zmírňují záněty úst a hrdla, ale hlavně brání rozvoji závažnějších bakteriálních zánětů. Vzhledem k dobré smáčivosti a nízkému povrchovému napětí proniká léčivá látka cetylpyridinium-chlorid také do sliznic úst a hrdla, které jsou obtížně dosažitelné, kde potlačuje růst bakterií. Pastilky Neoseptolete třešeň mají chuť třešní.

Pastilky se doporučují

  • k místní léčbě mírné infekce hrdla (zánět hltanu), která se projeví bolestí v krku, celkovými příznaky jako jsou malátnost, únava.
  • při zánětech sliznice dásní (gingivitida), které se projeví krvácením dásní při čištění chrupu, a při zánětu ústní sliznice (stomatitida), který se projeví bolestí při polykání, pálení v dutině ústní. Léčba přípravkem Neoseptolete třešeň je pouze doplňkem k důslednému dodržování zubní hygieny.

Aktuální příbalový leták Neoseptolete třešeň

Napsat komentář